גן ילדים (אילוסטרציה), Fotolia

"סטרו בפני הפעוטות והכו אותם": כתב אישום נגד 3 סייעות מפ"ת

הנשים הואשמו בתקיפת חסר ישע ע"י אחראי ובהתעללות. במקביל, הוגשה בקשה לאסור עליהן לעבוד בכל עבודה הקשורה לילדים. הנאשמות הודו במעשיהן: "פעלנו מתוך עצבים"

כתב אישום הוגש הבוקר (ראשון) נגד שלוש נשים ששימשו כסייעות בגן ילדים בפתח תקווה וטיפלו בקבוצות פעוטות בטווח הגילאים שבין שלושה חודשים לשלוש שנים. ויקטוריה קובטקו, קטרינה קיריליוק ופולינה זבגורודני הואשמו בריבוי עבירות של תקיפת חסר ישע והתעללות. הפרקליטות הגישה בנוסף בקשה להארכת מעצרן עד תום ההליכים המשפטיים. במקביל, הוגשה בקשה לאסור עליהן לעבוד בכל עבודה הקשורה לילדים.

מכתב האישום, שהוגש לבית המשפט השלום בפתח תקווה ע"י פרקליטות מחוז מרכז, נכתב כי בהזדמנויות שונות במהלך עבודתן בגן הילדים, תקפו הנאשמות את התינוקות בכך שסטרו בפניהם, נענעו אותם, דחפו את ראשם, הכו בהם ואחזו בהם בכוח בזרוע.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

חייל פלט כדור בעת נסיעה ברכבת - ופגע בעצמו; מצבו קל-בינוני

"גל שחור סחף אותי": מדוע הים שלנו מזוהם בפסלות וביוב?

50 גוונים של כחול לבן: אלה הסיבות לפריחת הרומן הארוטי העברי

 גן ילדים, אילוסטרציה
 

גן ילדים, אילוסטרציה (Fotolia)

 

לפי כתב האישום, באחת ההזדמנויות דחפה קובטקו את ראשו של אחד התינוקות לאחור והאכילה אותו בכוח, וכן דחפה בקבוק לפיו והחזיקה אותו מהמצח בחוזקה על מנת שישתה ממנו. במקרה אחר, קיריליוק הבחינה בתינוקת שנמצאת בלול אך אינה ישנה, ניגשה אליה והכתה בראשה בחוזקה עד שראשה של התינוקת פגע בסורגי הלול. קיריליוק דחפה את ראשה של התינוקת אל תוך המזרון, וכן הטיחה את גופם של שני תינוקות אחרים אל המזרון והכתה בראשם.

פולינה זבגורודני, הסייעת השלישית שמופיעה בכתב האישום, נאשמת כי בין היתר, הכתה במספר הזדמנויות בפניהם ובידיהם של תינוקות וכי הרימה אותם בזרועם והטיחה את גופם על הרצפה או על ספסל נמוך.

במקרה אחר הטיחה קובטקו את גופו של תינוק שניסה להתרומם מהלול והניחה עליו שמיכה שכיסתה את פניו. לאחר שהתינוק עמד, היא הרימה אותו בעודה מחזיקה בצווארו, הטיחה אותו אל תוך מזרון הלול והכתה אותו בראשו מספר פעמים. בהמשך, כיסתה קובטקו את כל גופו בשמיכה וטלטלה בחוזקה את הלול. לאחר שניסה התינוק להתרומם פעם נוספת, כשראשו מכוסה בשמיכה, היא טלטלה את הלול והטיחה את ראשו בסורגי הלול.

 הסייעת מגן הילדים בפתח תקווה
 

הסייעת מגן הילדים בפתח תקווה (פייסבוק)

 

הצעת "חוק המצלמות" צפויה להעלות היום בוועדת השרים לחקיקה ולהעלות בהמשך השבוע בקריאה טרומית במהלך השבוע. אם החוק יעבור כל מסגרת חינוכית פרטית המיועדת לילדים עד גיל שלוש תחויב בהתקנת מצלמת וידאו. התיעוד מהגן יוכל לשמש את חוקרי המשטרה במקרה שיש חשש סביר לפגיעה בילד.

מוקדם יותר החודש הוגש כתב אישום נגד אינה סקיבנקו, הסייעת שהואשמה בהריגת התינוקת יסמין וינטה לפני כחודש וחצי בפתח תקווה. כמו כן, סקיבנקו הואשמה בריבוי עבירות התעללות. מכתב האישום עולה כי הסייעת, תושבת ארעית מאוקראינה בת 23 שעבדה בגן הילדים בשלוש השנים האחרונות, הטיחה את התינוקת על מזרן, זרקה עליה שמיכה, נשכבה עליה וצפתה במכשיר הסלולרי עד שמתה. כמו כן, נכתב כי בהזדמנויות רבות ושונות במהלך עבודתה התעללה הנאשמת בתינוקות, במה שהפך "כדבר שבשגרה".

בעקבות ריבוי מקרי ההתעללויות בגני הילדים ובפעוטונים יצאו הורים רבים למחאה בחודש האחרון למען הגברת הפיקוח על הקמת גנים פרטיים. במקביל, דרשו ההורים לחייב את המקומות האלה בהתקנת מצלמת אבטחה שדרכה ניתן יהיה לבדוק אם אכן הצוות החינוכי התעלל בילדים ופגע בהם.

הפגנת הורים למען פיקוח על מטפלות בתינוקות
 

הפגנת הורים למען פיקוח על מטפלות בתינוקות (חדשות עשר)