מערבה מכאן: לברון ג'יימס עוזב את קליבלנד ללוס אנג'לס לייקרס

ב-15 העונות האחרונות שיחק ג'יימס בקליבלנד ובמיאמי, ולאחר חודשים ארוכים של חוסר ודאות, הוא החליט לאן יעבור בגיל 33

התחנה הבאה של לברון ג'יימס תהיה במערב: הכדורסלן הטוב בעולם סיכם הלילה לארבע עונות תמורת 153 מיליון דולר בלוס אנג'לס לייקרס.

העונה הרביעית בחוזה היא אופציה של השחקן, והוא הופך בכך לאגדה התורנית המצטרפת לאחד משני המועדונים המעוטרים בליגה - שם סיים קובי בראיינט לפני שתי עונות את הקריירה.

ג'יימס, שיהיה בן 34 במהלך העונה הקרובה, סיים את עונתו ה-15 בקליבלנד בתבוסה של 4:0 בגמר מול גולדן סטייט ווריורס, לאחר עונה מפוארת גם בסטנדרטים שלו. הוא התגבר על שני שינויים דרסטיים בסגל בתוך ששה חודשים בלבד - הפרידה מקיירי אירווינג שעבר לבוסטון, והחלפת חצי מהרוטציה הבכירה במהלך 61 דקות בסמוך למועד האחרון לטריידים בפברואר - וסחב את הקבאלירס לגמר למרות סדרות קשות בדרך נגד אינדיאנה ובוסטון, שאף הובילה עליהם 2:3 ואירחה את המשחק השביעי.

זו הפעם השלישית בעשור הנוכחי שג'יימס משאיר את ה-NBA במתח במשך חודשים רבים, עד לרגע האחרון. ב-2010 הוא ואנשיו יזמו וקיבלו תוכנית טלוויזיה מיוחדת ב-ESPN בשם "ההחלטה", בה הודיע על עזיבת קליבלנד והצטרפותו למיאמי היט, למרבה זעמם של הקבאלירס ששמעו על כך לראשונה בשידור החי. ב-2014 הוא כבר חזר הביתה לקאבס, והודיע על כך באמצעות כתבה אצל לי ג'נקינס בספורטס אילוסטרייטד. ב-2018 הוא אמר במסיבת העיתונאים האחרונה שלו בקאבס כי ההחלטה על הקבוצה הבאה שלו היתה "קלה", ואת הימים לפני ההודעה הרשמית הוא העביר באי הקריבי אנגווילה.

יחד איתו, החתימו הלייקרס את קנטאוויוס קולדוול פופ לעונה אחת תמורת 12 מיליון דולר, את לאנס סטיבנסון לעונה אחת תמורת כ-4 מיליון דולר, ואת ג'אוייל מקגי מגולדן סטייט תמורת 2.4 מיליון דולר. כעת ינסה מג'יק ג'ונסון, שעמד בהבטחתו להחזיר את הלייקרס לרלוונטיות, למצוא סופרסטאר נוסף שישחק לצד ג'יימס.

  • תגיות:
  • NBA