"דמיינו שזה ילדכם": מאות אלפים מחו נגד מדיניות ההגירה בארה"ב

המוני אזרחים התאספו ב-700 מוקדים שונים, כדי להפגין נגד ה"אפס סובלנות". זאת, ברקע דחיית הצבעת הקונגרס על שינוי המדיניות. "נמלטו מאלימות ומקבלים יחס של בן לאדן"

סערת המהגרים: מאות אלפי בני אדם, ב-700 צוקדי הפגנות שונים, מחו הלילה (ראשון) נגד מדיניות ההגירה של הנשיא טראמפ וממשל ארצות הברית. זאת, ברקע דחיית ההצבעה בקונגרס האמריקני על שינוי המדיניות.

הנושא המרכזי של ההפגנות היה הפרדת ילדי מהגרים מהוריהם, ושיכונם במחנות מעצר. משרד הבריאות האמריקני אישר כי למעלה מ-2,000 ילדים עדיין נמצאים לא הוריהם. בהפגנות הרבות, שיצאו לפעול ביוזמת ארגוני זכויות אדם, השתתפו גם ילדים רבים, וכן אמנים ואנשי ציבור. ההפגנות התרחשו בין היתר בוושינגטון, ניו יורק, לוס אנג'לס וניו ג'רזי.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

מלחמה בשחיתות ובפשע ויחסים סבוכים עם טראמפ: מקסיקו תבחר נשיא

"גל שחור סחף אותי": מדוע הים שלנו מזוהם בפסלות וביוב?

"הוא גונב נפשות": הסמינר החרדי שמרחיק בנות ממשפחותיהן

מחאה נגד מדיניות ההגירה בארצות הברית
 

מחאה נגד מדיניות ההגירה בארצות הברית (רויטרס)

 

"יש לכם אנשים שנמלטו מרדיפות ומאלימות, ומכניסים אותם לבסיסים צבאיים כאילו הם אוסאמה בן לאדן", אמר פאיז שאקיר, המנהל הפוליטי של האגודה לזכויות האזרח. "זה כואב ואתה חושב על זה כמשהו שקורה במדינות אחרות ולא בארה"ב", הוסיפה מרגרט רימסקי ריצ'רדס.

בין היתר, כאמור, השתתפו בעצרות אמנים מוכרים. הזמר ג'ון לג'נד ביצע שיר חדש במהלך הפגנה בלוס אנג'לס, וקרא לקהל לפעול טרם פרסום המדיניות החדשה. "אי אפשר רק לדבר על זה, חייבים לעשות משהו".

 מחאה נגד מדיניות ההגירה בארצות הברית
 

מחאה נגד מדיניות ההגירה בארצות הברית (רויטרס)

 

"אני נמצאת כאן כאחת שבתור ילדה קטנה הופרדה ממשפחתה", אמרה השחקנית דיאן גואררו, המוכרת מסדרת הטלוויזיה "כתום זה השחור החדש", ושהוריה גורשו לקולומביה לפני 17 שנה, "אני כאן כי אני כואבת בכנות את הנזק שנעשה לבני אדם ולילדים. כשהמשפחה שלי נלקחה, הבנתי שהקהילה שלי פחות חשובה לאנשים מסוימים".

הזמרת אלישה קיז והשחקנית אמריקה פררה הקריאו מכתבים של משפחות שהופרדו מילדיהם. "איני יכולה לדמיין את עצמי מופרדת מהילד שלי", אמרה קיז, "זה יכול לקרות לכל אחד מאיתנו, לילדים שלנו". אמריקה פררה הקריאה מכתב של סבא הנאבק כדי להתאחד עם נכדו. "תדמיינו שזה הילד שלכם, שאתם הסבא הזה", קראה השחקנית.

"איני מבינה מדוע הם רעים לילדים, אמרה ליה בת ה-12 ממיאמי, "אני חיה עם הפחד שאימא שלי תגורש ואאבד אותה. הם לא יודעים כמה אנחנו אוהבים את המשפחות שלנו, האם להם אין משפחה?".

"Our democracy is at stake. Our humanity is at stake. We are out here to save the soul of our nation." -@aliciakeys #FamiliesBelongTogetherMarch pic.twitter.com/NhtEMlKBKd

— Families Belong Together March (@WomenBelong) 30 ביוני 2018

Thousands crowd Daley Plaza for the Families Belong Together rally. Washington between Dearborn and Clark is shut down as crowds spill into the street. pic.twitter.com/R49jBGwIjH

— CBS Chicago (@cbschicago) 30 ביוני 2018