גל שריפות בדרום, מטיילים באזור פונו

כוחות כיבוי אש וצוותי קק"ל פועלים ביער כיסופים, עין השלושה וביער בארי. שריפה גדולה פרצה גם ביער המלאכים, שבאזור קרית גת. בלון עם חומר נפץ אותר ליד קרית מלאכי

גל שריפות בדרום. חמש שריפות פרצו היום (שבת) באזור עוטף עזה. כוחות כיבוי אש ועובדי קק"ל פועלים במטרה לטפל בשלוש שריפות שפרצו ביער כיסופים, אחת שפרצה בעין השלושה ואחת שפרצה ביער בארי.  

בתוך כך, פרצה שריפה גדולה פרצה בחלקו המערבי של יער המלאכים, סמוך לקריית גת. כוחות משטרה הגיעו למקום ביחד עם צוותי כיבוי אש. כ-150 מטיילים ששההו באזור פונו. בשלב זה הושגה שליטה על השריפה לאחר שהתקבל סיוע ממטוסי כיבוי.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

חמאס: סוגיית הנעדרים הישראלים תיפתר רק עם שחרור מאות אסירים

שוחרר מהכלא - והוחזר לאחר שלא שילם למונית על הנסיעה לביתו

שבע שנים למחאת הדיור: העם עדיין דורש צדק חברתי?

בד בבד, אותר בלון חשוד על ידי תושב כפר הרי''ף שבאזור קרית מלאכי בשדה מחוץ לביתו בהרחבה. חבלן טיפל באירוע ומספר פיצוצים נשמעו במקום, המעידים על כך שככל הנראה היה על הבלון חומר נפרץ. לא היו נפגעים באירוע. 

 שריפה שפרצה ביער המלאכים, סמוך לקריית גת
 

שריפה שפרצה ביער המלאכים, סמוך לקריית גת (קק"ל)

 

רחפן של צה"ל הופל אתמול במהלך ההפגנות ברצועת עזה, בהן השתתפו כ-2,000 אנשים, בשישה מוקדים שונים. מהצבא נמסר כי כלי הטיס פעל לתיעוד המפגינים, וכי "אין חשש לדלף מידע". משרד הבריאות הפלסטיני מסר כי נער בן 13, יאסר אמג'ד אבו נג'א, ומוחמד פאוזי אל-חמאידה בן ה-24 נהרגו. עוד מסר משרד הבריאות הפלסטיני כי 415 בני אדם נפצעו, וכי שלושה מהפצועים הם חובשים.

צה"ל ירה רימוני גז לעבר פלסטינים במרחב חאן יונס לאחר שהשליכו אבנים ובקבוקי תבערה. מצה"ל נמסר כי יש עשן רב במקום בעקבות הבערת צמיגים. במהלך ההפגנה על גדר הרצועה נזרקו אבנים ומטען לעבר הכוחות, והיה ניסיון לחבל בגדר. בתוך כך, בוצעו מספר יירוטים של בלוני תבערה שהוברחו מהרצועה. בין כרם שלום לחולית נפל עפיפון תבערה וגרם להצתה. כוחות הכיבוי פעלו במקום. דליקות הוצתו גם בעלומים ובסעד.

כמו כן, הפלסטינים דיווחו כי מפקד חמאס ברצועה, יחיא סינוואר, ומפקדים נוספים הגיעו לאוהלי צעדות שיבה לצורך הצטרפות לפעילויות על הגדר ותמיכה בהן. בכיר הג׳יהאד האסלאמי ברצועה, ח׳אלד אלבטש, אמר כי צעדות השיבה יימשכו.