ניתווח להסרת גידול - אילוסטרציה, רויטרס

ארה"ב: גידול במשקל 23 ק"ג הוסר משחלותיה של צעירה

לאחר חודשים בהם סבלה קיילה ראהן מכאבים, עליה במשקל ובעיות נוספות בקיבתה, סדרת בדיקות בבית החולים הובילה לגילוי של ציסטה עצומה. "ידעתי שמשהו לא בסדר כל הזמן הזה"

במשך חודשים רבים סבלה קיילה ראהן בת ה-30 מאלבמה סבלה מכאבי בטן, עלייה בלתי מוסברת במשקל ובעיות בקיבה. לאחרונה נדהמה ראהן לגלות את הסיבה לבעיות שתקפו אותה – ציסטה שחלתית במשקל 23 ק"ג. בחודש שעבר הסירו הרופאים את הגידול העצום והשיבו את חייה לסדרם.
 

"ניסיתי להוריד במשקל במשך קרוב לשנה", ספרה ראהן בריאיון לתחנת הטלוויזיה WSFA. "אבל ככל שהזמן עבר רק עליתי במשקל. בשלב מסויים זה נראה כאילו הייתי בחודש תשיעי להיריון. יצאתי לארוחת ערב ומישהו שאל אותי אם אני נושאת תאומים ברחמי. זה היה מאוד קשה ותסכל".


בחודש שעבר, אימה של ראהן לקחה אותה לבית החולים "ג'קסון" שבמונטגומרי, שם הוכנסה לחדר מיון ועברה סדרה של בדיקות שבסופן התגלה הגידול העצום על השחלה שלה. "אני זוכרת שאמרתי לאמא שלי בדמעות שהרופאים הולכים לטפל בזה", שחזרה ראהן. "ידעתי שמשהו לא בסדר כל הזמן הזה". זמן קצר לאחר מכן בוצע הניתוח.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:
התחזית: שבת חמה וים מסוכן; בשבוע הבא תורגש התחממות
מונדיאל: אחרי שלב בתים מפתיע - מה מצפה לאוהדים בשמינית הגמר?
חרדים סירבו לשבת ליד נשים במטוס - הטייס הזיז אותן ממקומן

הגידול של ראהן:

ד"ר גרגורי ג'ונס, גניקולוג מבית החולים ג'קסון שלקח חלק בביצוע הניתוח הסביר כי מדובר בגידול שפיר, אולם זה לא מנע ממנו מלהיות מפתיע בשל גודלו. "זה אחד הגידולים הגדולים שיצא לי לראות, ובהחלט הגדול ביותר שיצא לי לנתח", העיד הרופא. "כולנו נרגשים מאוד שהכל הסתדר לטובה בסוף".
 

בפוסט שפרסם בית החולים בפייסבוק, נכתבו מילות שבח לצוות הרפואי שטיפל במצב. "תודה לרופאים בבית החולים שעזרו לאישה הצעירה הזאת לטפל בגידול ולשוב לחייה. אחרי הגילוי, הצוות הרפואי יכל להסיר את הציסטה וראהן הרגישה הרבה יותר טוב".