נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, רויטרס

"היה לי קל להתל בטראמפ": קומיקאי אמריקני טוען כי מתח הנשיא

ג'ון מלנדז פרסם הקלטה ובה התחזה לסנאטור דמוקרטי ולכאורה משוחח טלפונית עם טראמפ מהמטוס הנשיאותי. מקור בבית הלבן: "בודקים כיצד התרחשה פרצת האבטחה החמורה הזו"

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ נפל, ככל הנראה, קורבן למתיחה של הקומיקאי האמריקני ג'ון מלנדז, שהתחזה לסנאטור אמריקני. מהקלטה שפרסם הקומיקאי, עולה כי הוביל את הנשיא לשיחה טלפונית ארוכה היישר ממטוס האייר פורס 1 הנשיאותי, ביום רביעי האחרון.
 

הקומיקאי, הידוע גם בכינויו ג'ון המגמגם, התחזה לסנאטור הדמוקרטי בוב מננדז ולדבריו הוביל את טראמפ לשיחה סביב מועמדיו לבית המשפט העליון ועל מדיניות "אפס הסובלנות" שהנשיא מנהיג כעת בתחום ההגירה במדינה.


מלנדז העלה את השיחה שערך לכאורה עם טראמפ כפודקאסט. "היי בוב, מזל טוב על הכל, אנחנו גאים בך, אתה עושה עבודה מעולה", אמר כביכול הנשיא האמריקני בהקלטה. לאחר מכן התייחס הנשיא לאישומים שעלו בעבר נגד הסנאטור בעבירות שחיתות, מהן זוכה בשנה שעברה על-ידי חבר מושבעים בבית משפט פדרלי. "עברת מצב קשה מאוד", נשמע לכאורה קולו של טראמפ בהמשך ההקלטה. "ואני לא חושב שזו היתה סיטואציה הוגנת מאוד, אבל מזל טוב".

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 
מונדיאל: אחרי שלב בתים מפתיע - מה מצפה לאוהדים בשמינית הגמר?
חרדים סירבו לשבת ליד נשים במטוס - הטייס הזיז אותן ממקומן
הקטל בכבישים: אופנוען נהרג בראש העין; נהג משאית נדרס למוות

הקלטת המתיחה של מלנדז מתוך הפודקאסט שלו (השיחה עם טראמפ החל מ-01:10:22):

 


בהמשך השיחה דנו השניים בנושאי הגירה. "אז בוב תן לי לומר לך, אני רוצה לטפל במצב בדיוק כמו כל אחד אחר", אמר לכאורה טראמפ. "אני חושב שנוכל ליצור חוק הגירה אמיתי". בהמשך הוסיף כביכול הנשיא כי הוא "כבר עייף מבעיית ההגירה".


כאמור, השניים שוחחו גם על מינוייו הצפויים של הנשיא לבית המשפט העליון בארה"ב, לאחר הודעתו של שופט העליון אנתוני קנדי על פרישתו. "יש לי רשימה ארוכה מאוד של מועמדים", אמר לכאורה טראמפ. "לאחר שאבחן אותם, אקבל כנראה החלטה בשבועיים הקורבים".
 

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ
 

הנשיא טראמפ יורד מהמטוס הנשיאותי (רויטרס)

 "זה היה קלי קלות להתל בנשיא", אמר מלנדז מאוחר יותר בריאיון להאפינגטון פוסט. "קל מאוד להאמין שגם נשיא רוסיה פוטין הצליח להתל בו". מקור בבית הלבן אמר כי ממשל טראמפ בודק איך התעלול של מלנדז יצא לפועל, שכן  מדובר בפרצה ביטחונית חמורה.