160,000 נעקרו בלחימה בדרום סוריה; "חשש לקטסטרופה הומניטרית"

במסגרת מבצע של צבא אסד לכיבוש מחדש של מחוז דרעא, נמלטו בימים האחרונים יותר ממאה אלף פליטים, המתקדמים לגבול ירדן וסוריה עם ישראל. בירדן דווח כי הושגה הפסקת אש

160,000 בני אדם נעקרו מבתיהם במחוז דרעא שבדרום סוריה במסגרת מבצע צבא אסד לכבוש מחדש את האזור מידי המורדים. כך דיווחה אתמול בערב (שישי) נציבות האו"ם לפליטים שבירדן, שהזהירה מ"קטסטרופה" הומניטרית. מוקדם יותר דיווח בכיר בירדן כי הושגה הפסקת אש באזור.

מספר העקורים המתקרבים לאזור הגבול של סוריה עם ירדן וישראל, גדל ביותר ממאה אלף בני אדם מתחילת השבוע, שכן ביום שני מספרם היה 45,000. "אנו מצפים שמספר העקורים עוד יגדל הלילה", אמר דובר הנציבות בירדן.

 עקורים במחוז דרעא שבדרום סוריה
 

עקורים במחוז דרעא שבדרום סוריה( רויטרס)

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

מונדיאל: אחרי שלב בתים מפתיע - מה מצפה לאוהדים בשמינית הגמר?

"מודל לחיקוי": כך הפכה אלין כהן בת ה-17 לבעלת מותג קוסמטיקה

בית זה תאילנד: סיפורה של בית תאילנדי, המסעדה הכי מצליחה בת"א

אמש ישראל העבירה סיוע הומניטרי רב לאלפי תושבי סוריה שנמלטו מאזור הלחימה בדרעא, שבדרום המדינה, לכיוון הגבול הישראלי. במסגרת המבצע הלילי המיוחד, שארך מספר שעות והתקיים בארבעה מוקדים בדרום ובמרכז רמת הגולן הסורית, מסרה ישראל 13 טון מזון, 15 טון מזון לתינוקות, 30 טון של ביגוד והנעלה, שלושה משטחי ציוד רפואי ו-300 אוהלים.

במחנות הפליטים, שממוקמים סמוך למשולש הגבולות סוריה-ישראל-ירדן, נמצאים אלפי אנשים שחיים בתנאים ירודים. בין היתר, יש מחסור במזון, מים, חשמל ומצרכים בסיסיים נוספים.

שלשוםהבהיר פקיד ישראלי בכיר כי למרות הסיוע הישראלי, צה"ל לא יאפשר כניסת פליטים לארץ. "אף פליט סורי לא ייכנס לשטח ישראל, אך היכן שנוכל לסייע ברמה ההומניטארית אנחנו נסייע", אמר הפקיד הבכיר

שר החוץ הירדני, איימן ספדי, אמר ביום שלישי כי ארצו לא תקלוט פליטים שיגיעו מסוריה. "אין נוכחות פליטים בגבול שלנו, הם נעים לכיוון פנים-סוריה", טען ספדי, שהטיל את האחריות על סיוע לתושבי דרום סוריה על האו"ם.