אביה של הילה בצלאלי: "השופט גרם לנו לנזק גדול"

ירון בצלאלי אמר בריאיון ל"שישי" כי העונש הקל שהוטל על האשמים באסון בהר הרצל, בו נהרגה בתו, פגע במשפחתו. "הילדה הלכה סתם, הם חייבים לשבת בכלא"

ירון בצלאלי, אביה של סגן הילה בצלאלי שנהרגה באסון הר הרצל, סיפר אתמול בערב (שישי) בריאיון לחדשות עשר על תחושותיו הקשות לאחר מתן עונש של עבודות שירות על מי שהואשמו והורשעו ברשלנות קשה והיו אחראים למותה של הילה.

"המשפט התנהל ארבע שנים, כשאיבדנו את הילה זו הייתה סוג של נכות", אמר. "הייתה לנו תחושה שהשופט ייתן לה את העונש שהם אמורים לקבל. הוא הרשיע אותם בכל פרמטר אפשרי. בשום סעיף לא יצאו זכאיים. אבל בגזר הדין – הוציא אותם עם עונשים קלים".

 ירון בצלאלי
 

ירון בצלאלי(חדשות עשר )

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

חרדים סירבו לשבת ליד נשים במטוס - הטייס הזיז אותן ממקומן

חשד: תקף נהגת עד זוב דם - כי צפרה לו • תיעוד

במבצע לילי מיוחד: צה"ל העביר סיוע הומניטרי לפליטים בסוריה

"לא יודע אם זה רחמים או איזה טובה שאסור לדבר עליה", אמר האב הנסער. "יצאנו מבית המשפט נבזים, כועסים ובוכים. קיבלנו עוד נכות, השופט עשה לנו נזק גדול".

"השופט אכזב אותנו", המשיך בצלאלי. "אני כבר שלושה ימים לא מצליח לצאת מהבית, אני יושב בבית מדוכא, אני ואשתי. שש שנים לא התראיינתי. אשתי לקח את זה על עצמה, אבל במשפט היא קרסה והשתוללה".

"שעה וחצי לפני שהילה נהרגה, המהנדס היה שם", סיפר. "הוא בא לקחת מאדון צוקר צ'ק. אמרו לו 'ורשבסקי, גשר התאורה מתנדנד'. הוא אמר 'אני צריך להביא את הילדים ואני חוזר'. הוא נסע בכביש בגין, ואמרו לו 'הגשר מתנדנד יותר חזק'. הוא לא הספיק להגיע".

"הילדה הלכה סתם", אמר. "במקום לעשות טיול אחרי צבא, במקום להתחתן, במקום ללמוד רפואה כמו שרצתה, במקום להביא לנו נכד. הם חייבים לשבת בבית סוהר".

כאמור, 400 שעות עבודות שירות נגזרו על מהנדס המבנים אורן ורשבסקי וארבעה חודשי עבודות שירות נגזרו על יועץ הבטיחות יצחק צוקר, שהורשעו בגרימת מותה ברשלנות של הקצינה הילה בצלאלי, בחזרות לטקס הדלקת המשואות בהר הרצל לפני 6 שנים. במהלך החזרות לטקס קרס מבנה שהחזיק את עמוד התאורה וגרם לאירוע הטראגי.