חרדים סירבו לשבת ליד נשים במטוס - הטייס הזיז אותן ממקומן

נוסעים טוענים שעקב התקרית, שאירעה שבוע לאחר הסערה באל על, עוכבה המראתם מת"א לווינה, וגרמה לחלקם לפספס את טיסת ההמשך. חברת התעופה: "עשינו הכול כדי לסייע לנוסעים"

26 חרדים שעלו אתמול בבוקר (שישי) למטוס של חברת התעופה האוסטרית "אוסטריאן איירליינס" סירבו לשבת במקומותיהם ליד נשים. אחת הנוסעות שהייתה על המטוס, שהמריא מתל אביב ונחת בווינה, כתבה בפייסבוק כי צוות האוויר ניסה להזיז את הנשים ממקומותיהן - אך ללא הצלחה.

רק לאחר חצי שעה, נכתב בפוסט, הסתיים הסיפור - לאחר התערבות הטייס, ששכנע את הנשים לעבור למקום אחר. הנוסעת שפרסמה את הפוסט טענה כי הטיסה נחתה באיחור ניכר בווינה, ועקב כך פספסה את טיסת ההמשך שלה. 

הנוסעים החרדים הועברו לטיסה האוסטרית לאחר ביטול של טיסה בחברת "לוט" הפולנית. הם הגיעו לטיסה שלא באשמתם ברגע האחרון. הנוסעים התבקשו לשבת במקומות הפנויים אך הם סרבו וביקשו לשבת ביחד - ולא ליד נשים. 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

הקטל בכבישים: אופנוען נהרג בראש העין; נהג משאית נדרס למוות

משבר ההגירה באירופה: מנהיגי האיחוד הגיעו להסכם

הפסיד בתביעת דיבה נגד העיתון: סיפורו של היורה ממרילנד

מחברת התעופה אוסטריאן איירליינס נמסר: ״אנו מתנצלים במידה ונגרמה אי נוחות לנוסעינו. הטיסה התעכבה בשל העלאה והושבה של נוסעי חברת התעופה LOT, שטיסתם בוטלה והעלתם למטוס נעשתה ברגע האחרון. היות ומדובר בקבוצת נוסעים גדולה, בת 26 איש, צוות המטוס עשה כל שביכולתו על מנת לעזור לנוסעים עד כמה שניתן".

בשבוע שעבר צוות האוויר של חברת "אל על" הזיז נשים ממקומותיהן במטוס, לאחר שחרדים סירבו לשבת לידן. בעקבות המקרה, פרסם מנכ"ל חברת התוכנה "נייס", ברק עילם, סטטוס בעמוד הלינקדין שלו, בו יצא נגד חברת התעופה. "אנחנו בחברת נייס לא מנהלים עסקים עם חברות שמפלות על רקע גזע, מין ודת. נייס לא תטוס עם חברת 'אל על' כל עוד לא ישונו הנהלים והפעולות המפלות נגד נשים", כתב.