למרות הקמפיין המסית: יותר מאלף השתתפו במצעד הגאווה בראשל"צ

לאורך השבוע הופצו כרזות ופליירים נגד המצעד אך אלה לא מנעו את החגיגות. משעות הבוקר נחסמו כמה רחובות לתנועה. כ-1,500 צועדים הופרדו בגדר מהעוברים ושבים

  • פורסם ב:
  • 29/06/2018 10:53
  • |
  • עודכן ב:
  • 29/06/2018 14:17
  • |
  • כתבים:
  • נריה קראוס

(צילום וידאו: אלון מאור)

מצעד הגאווה והסובלנות נערך הבוקר (שישי) בראשל"צ, העיר הרביעית בגודלה בישראל שבה חיים כ-250 אלף תושבים. זהו מצעד הגאווה הראשון שהתקיים בעיר במימון עירוני. כבר מהשעה שמונה נחסמו כמה רחובות לתנועה. מארגני המצעד העריכו כי 1,500 בני אדם משתתפים באירוע.

עם זאת, באי המצעד מתחו ביקורת על גדר שהוצבה במסלול המצעד ואשר לדבריהם הפרידה בין הצועדים והעוברים והשבים ומנעה מהאחרונים להצטרף למצעד. המארגנים מסרו לחדשות עשר כי הדבר "מקובל" ונעשה גם במצעדים אחרים.

ראש עיריית ראשל"צ, דב צור, אמר: "איזה כיף להיות פה היום ברחבת העירייה, שמחה ריקודים ושירים. ראשון לציון היא עיר של סובלנות, עיר פתוחה שמכבדת את כולם באשר הם". ח"כ מיכל רוזין (מרצ), יו"ר שותפה בשדולה הגאה, מסרה: "השנה מצעד הגאווה השתדרג ללב ראשון לציון, בניגוד לשנה שעברה בה אושר לחגוג רק בחוף הים. אתמול כותב אנונימי ומסית תלה אזהרות ממצעד הגאווה ברחבי העיר. היום אנחנו נותנים את התשובה הניצחת ברגליים. לא יעזור למתנגדים, צועדת בגאווה בראשון לציון, בשם החופש והשוויון לכולם ולכולן".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

חשד לתאונת פגע וברח קטלנית: נהג משאית נהרג בכביש 6

התחזית: ירידה בטמפרטורות; בשבוע הבא תורגש התחממות

להתראות כיתה א': תלמידי היסודי והגנים יוצאים לחופשת הקיץ

השנה, לראשונה בתולדותיה, מינתה עיריית ראשון לציון, בשיתוף החברה למתנ"סים, רכז קהילה ונוער להט"ב עירוני שייתן מענה לצרכים של הקהילה הגאה בעיר. המהלך של ראשל"צ הופך אותה להיות אחת מהרשויות הבודדות בארץ שמעסיקה בעל תפקיד בשכר שאמון באופן בלעדי על נושא הקהילה הלהט"בית.

 מצעד הגאווה בראשון לציון 2018
 

מצעד הגאווה בראשון לציון 2018( דוברות עיריית ראשון לציון)

 

מוקדם יותר השבוע, האגודה למען הלהט״ב הודיעה כי תגיש תלונה במשטרה בעקבות הקמפיין נגד מצעד הגאווה בעיר. מהאגודה נמסר שלאורך השבוע נראו בראשון לציון שלטים בהם מזהירים הורים מפני המצעד והמחלות של הצועדים. מבדיקה של האגודה עולה שהשם החתום על המסמך מפוברק. עוד נתלו שלטים שכינו את האירוע "מצעד התועבה". מהמועצה הדתית נמסר בתגובה כי להם אין קשר למודעות שנתלו.

בווידאו: מודעות נגד המצעד >>

אוהד חיזקי מנכ"ל האגודה למען הלהט"ב מסר אז בתגובה: "משהו מדאיג קורה בראשון לציון. כרזות ופליירים שכל מהותם שטנה, שנאה, בורות והפחדה. מתנגדי מצעד הגאווה לא בוחלים בשקרים והשמצות בניסיונם הפתטי למנוע מהציבור הרחב לבוא ולהזדהות עם חברות וחברי הקהילה הלהטבית בעיר. היום תוגש תלונה במשטרה ונדרוש לחקור מי עומד מאחורי המכתב ולהעמידו לדין".