זירת הירי באנאפוליס, מרילנד, רויטרס

ארה"ב: 5 הרוגים בירי במערכת עיתון במרילנד; היורה נתפס

ג'רוד ראמוס בן ה-38, לו סכסוך מתמשך עם ה"קפיטל גאזט" באנאפוליס, נכנס לפי החשד למשרדים של כלי התקשורת וירה לכל עבר. "הסתתרתי - ושמעתי את היורה טוען מחדש"

לפחות חמישה בני אדם נהרגו אמש (חמישי) מירי במערכת העיתון "קפיטל גאזט" באנאפוליס, מרילנד - כך דווח בכלי התקשורת המקומיים מפי גורמי משטרה. באירוע נפצעו קל שני אנשים נוספים.

המשטרה המקומית מסרה כי היורה, ג'רוד ראמוס בן ה-38, לו סכסוך מתמשך עם העיתון ואף הפסיד בתביעת דיבה שהגיש נגדו, נעצר. ראמוס לא נשא עליו תעודה מזהה מכל סוג שהוא. בחקירתו סירב האיש לשתף פעולה. לפי החשד הוא נעזר ברובה ציד על מנת לבצע את מסע הירי. בתחנת המשטרה גילו החוקרים כי ראמוס השחיט את אצבעותיו על מנת להקשות על הזיהוי שלו באמצעות טביעות אצבע. החוקרים נעזרו במערכת זיהוי פנים שסייעה בסופו של דבר לזהות את האיש.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

לקראת הבחירות במקסיקו: 130 פוליטיקאים נרצחו תוך עשרה חודשים

הפגישה במוסד והשיחות בווינה: פרטים חדשים על ההסכם עם פולין

תאומו הפוליטי של נתניהו? ר"מ הונגריה מגיע לביקור בישראל

 זירת הירי באנאפוליס, מרילנד
 

זירת הירי באנאפוליס, מרילנד( חדשות עשר)

 

ויליאם קראמף, מפקד המשטרה המקומית, מסר בהודעה לתקשורת כי העיתון היה למטרה של התקיפה וכי מערכת העיתון קיבלה איומים באמצעות הרשתות החברתיות טרם המתקפה הקטלנית. לצד זאת, יש לציין כי מדובר באיומים כלליים וטרם ברור אם יש קשר בין האיומים לחשוד במעשה.

במהלך האירוע הקשה, פונה הבניין בו ממוקמת מערכת העיתון וכוחות הביטחון סרקו את האזור על מנת לקבוע אם בזירה יש יורה נוסף או שהוטמנו בבניין מטענים. בהמשך, מסרו במשטרה כי איתרו חפץ שלפי החשד היה מטען חבלה. לא ידוע על אירועי ירי נוספים, אולם כוחות משטרה נשלחו למערכות חדשות נוספות באזור כאמצעי זהירות. נוסף על כך, משטרת ניו יורק ומשטרת לוס אנג'לס שלחו צוותים למערכות החדשות שבשטחן על מנת לנקוט משנה זהירות.

 ג'רוד ראמוס, החשוד בירי בעיתון במרילנד

ג'רוד ראמוס, החשוד בירי בעיתון במרילנד (משטרת מרילנד)

 

מהבית הלבן נמסר כי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ קיבל תדרוך בנוגע לפרטי המקרה. בהמשך, צייץ הנשיא: "מחשבותיי ותפילותיי עם הקורבנות ובני משפחותיהם". 

אחד העובדים במקום עדכן בטוויטר כי "חמוש ירה דרך דלת הזכוכית ופתח באש על כמה עובדים. זה נראה רע". הוא הוסיף: "אין דבר נורא יותר מלשמוע אנשים נורים, כשאתה מתחת לשולחן - ואז לשמוע את היורה טוען מחדש". העיתון "קפיטל גאזט" הוא עיתון מקומי, ואינו ידוע בנטיות פוליטיות כאלה או אחרות. 

 זירת הירי באנאפוליס, מרילנד
 

זירת הירי באנאפוליס, מרילנד(רויטרס )