בכיר ישראלי: "לא נכניס פליטים סורים - נסייע ברמה ההומניטרית"

בעקבות המבצע של הצבא הסורי להשתלטות מחדש על דרום המדינה, סמוך לגבולה הצפוני של ישראל, בכיר בי-ם אמר כי לא תתאפשר קבלת פליטים. הקבינט ידון במוכנות העורף בצפון

על רקע המבצע אליו יצא צבא סוריה בדרום המדינה, נערכים בישראל להתמודד עם אפשרות של גל פליטים שיגיע לאזור הגבול ברמת הגולן. בישראל מודאגים מאוד מהתרחיש הזה ומבהירים כי לא יאפשרו כניסת פליטים סורים לשטח ישראל. "אף פליט סורי לא ייכנס לשטח ישראל, אך היכן שנוכל לסייע ברמה ההומניטארית אנחנו נסייע", אמר פקיד ישראלי בכיר.

בשנים האחרונות מאז תחילת מלחמת האזרחים בסוריה קיימה ישראל מאמץ נרחב למתן סיוע הומניטארי ואספקת מזון ותרופות לאוכלוסייה האזרחית שבצד הסורי של הגבול ברמת הגולן, המזוהה עם המורדים במשטר אסד. במסגרת זו גם נכנסו אלפי סורים לטיפולים רפואיים בבתי חולים בישראל, במקרים רבים טיפולים מצילי חיים במסגרת ההבנות שהתפתחו בין הצדדים בשנים האחרונות פעלו אותן קבוצות מורדים כדי לשמור על השקט באזור הגבול ולמנוע כניסה של גורמי טרור.

ולדימיר פוטין ובשאר אסד בפגישה בסוצ'י
 

ולדימיר פוטין ובשאר אסד בפגישה בסוצ'י(טוויטר )

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

לפני אירועי " לילה לבן": אזור כיכר המדינה נחסם עקב חפץ חשוד

הודו: מטייל ישראלי נהרג בתאונת דרכים בצפון המדינה

קרב יריות עם אבא וטיסת בכורה: הנסיך הירדני חגג את יום הולדתו

על רקע המבצע של צבא סוריה בדרום המדינה לא ברור עדיין כיצד ישראל תסייע לפליטים ולאותם גורמי אופוזיציה סורים עמם פעלה בתיאום בשנים האחרונות והאם תעניק להם הגנה מפני צבא אסד בשטח סוריה. אחת האפשרויות היא שישראל תפעל מול רוסיה כדי שכוחות המשטרה הצבאית הרוסית שנמצאים בדרום סוריה ימנעו מעשי טבח נגד האוכלוסייה האזרחית הסורית שנמצאת באזור הגבול ברמת הגולן. בשבועות האחרונים מנעה המשטרה הצבאית הרוסית בכמה מקרים ביצעו מעשי טבח נגד אוכלוסייה באזורים בצפון סוריה עליהם השתלט צבא אסד מידי המורדים.

בתוך כך, ביום ראשון יקיים הקבינט המדיני-ביטחוני ישיבה בנושא היערכות העורף האזרחי בישראל להסלמה בגבול הצפון. הדיון אינו מתקיים על רקע הערכה כי עלול לפרוץ עימות בקרוב אלא מדובר בדיון בסיסי יותר על רקע הפערים הגדולים במיגון העורף בצפון הארץ. שר הביטחון אביגדור ליברמן מעוניין לקבל תוספת תקציב של כמה מיליארדי שקלים לצורך יישום תכנית להיערכות העורף למלחמה בצפון.