"ממלא באהבה וגאווה": הורי הרוגת אסון השיטפון בטקס סיום ביה"ס

הוריה של מעיין ברהום הגיעו לטקס סיום הלימודים בתיכון בויאר בירושלים כדי לקבל את התעודה שלה. אמה סיפרה על האובדן הכואב: "נשארתי עם תואר 'אימא' בלי ילדים"

מעיין ברהום, שנהרגה באסון השיטפון בערבה לפני כחודשיים, הייתה אמורה לחגוג אתמול (רביעי) את סיום לימודיה בתיכון בויאר שבירושלים. הוריה, דורית ואלי ברהום, החליטו להגיע לטקס ולקבל את התעודה שלה. "בויאר זה משפחה, כל בית הספר לא למד במשך שבוע. הם הכריזו על שבוע אבל והיו איתנו כל הזמן", אמרה אמה של מעיין.

ברהום סיפרה לחדשות עשר על הרגעים לאחר מות בתה: "ההתחלה הייתה המונית ומחבקת ועוטפת, אבל לאט לאט כולם חוזרים לחיים, ואנחנו נשארים עם האובדן. אני קמה בבוקר וצריכה לעשות את הבחירה האם לקום או פשוט להיכנס מתחת לשמיכה". "נשארתי עם תואר 'אמא' בלי ילדים", הוסיפה, "התפקיד הכי משמעותי בחיים שלי פשוט נשלל לי בטעות איומה ומטומטמת".

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

הודו: מטייל ישראלי נהרג בתאונת דרכים בצפון המדינה

קרב יריות עם אבא וטיסת בכורה: הנסיך הירדני חגג את יום הולדתו

דיווח בלבנון: נתניהו נפגש בשבוע שעבר עם יורש העצר הסעודי

 דורית ברהום, בתה מעיין נהרגה באסון השיטפון
 

דורית ברהום, בתה מעיין נהרגה באסון השיטפון (חדשות עשר)

 

במהלך הטקס עלתה ברהום לשאת דברים ואמרה כי "זהו הפורום היחיד שממלא אותי באהבה ובגאווה". ברהום סיפרה על מכתב שהשאירה לה בתה כאשר טסה למסע לפולין: "החיים הם מסע ארוך ומתמשך שמורכב מרגעים נעימים של חיבה ואהבה, נגיעה באנשים אחרים וריגושים וחוויות. תמיד תזכרי אמא, שצריך לנצור את הרגעים הללו ולחבר אותך ולחייך, כי מתוכם צומחת העוצה להעניק ולתרום לזולת. ואמא, שתדעי לך שרק ככה אפשר להטעין בכל פעם מחדש את האהבה ואת החמלה ואת הנתינה".

חבריה של מעיין פתחו במבצע גיוס המונים באתר "jgive" לשני מיזמי הנצחה - האחד פינת ישיבה לימודית בבית הספר - "פינת מעין", והשני הכשרת שביל היורד משכונת מגוריה של מעין, גבעת משואה, אל מעיין עין לבן, מקום בו הייתה מבלה עם חבריה לעיתים תכופות. גם בטקס הסיום, השמיניסטים לא שכחו את חברתם שנהרגה, ובעדינות מופלאה הצליחו לשלב בין השמחה שלהם לעצב על חסרונה, ולהשאיר את זכרה קיים ונוכח בכיתה.

חבריה לכיתה של מעיין, עם חולצות המיזם שהקימו
 

חבריה לכיתה של מעיין, עם חולצות המיזם שהקימו (חדשות עשר)