ירי באקדחי סיכות והכאה במקלות: עדויות חדשות מתנועת הנוער

עשרה מדריכים בוגרים נחקרו בחשד שבמהלך טקסים של התנועה הם נהגו להכות אחד את השני ולתת סטירות לחניכים הצעירים. הערכה: הפרשה לא תסתיים בכתבי אישום

ירי באקדחי סיכות, חימום סכינים, והכאה במקלות במבוק: עשרה מדריכים בוגרים נחקרו בפרשת ההתעללות בתנועת נוער במרכז הארץ, שעל פי החשד הם נקטו באלימות כלפי חניכים צעירים יותר לאורך מספר חודשים. חלק מהעדויות מציירות תמונה מדאיגה של התעללויות פיזיות קשות שגלשו מעבר לנורמה.

על פי החשד במהלך טקסים מסורתיים שהיו נהוגים בתנועה המדוברת, החניכים הכו אחד את השני, נתנו סטירות חזקות לחניכים הצעירים ועוד. מעורבות המשטרה היא עצם האלימות שקרתה, אך ככל הנראה לא יוגש כתב אישום נגד המעורבים. הפרשה, למעשה, אינה פלילית, אלא יותר חינוכית וערכית המתקשרת למסורת, הקוד האתי והטקסים המקובלים בתנועות הנוער.

כתבות נוספות בחדשות עשר >>

מחאת הנכים: המפגינים חוסמים את איילון דרום

צעיר בן 27 נכנס לים באזור הרצליה ונעלם; הקיאק שלו נסחף לחוף

לאחר שאיים: חיים רמון תבע את הסטודנטית שדרשה למנוע העסקתו

תופעת האלימות במסגרות חינוכיות בכלל ובתנועות הנוער בפרט הינה שכיחה. צעירים מגיעים למסגרות בהם יש פערי גילאים של שנתיים-שלוש בין המדריך לחניך, והאחרונים מוכנים, בהרבה מקרים, לספוג קללות ומכות מתוך רצון להיות מקובלים ואהודים יותר בתוך התנועה, ומתוך הבנה כי זהו המעמד שלהם ביחס לאחרים.