מחאת הנכים: המפגינים חסמו את איילון בדרישה להעלאת הקצבה

ארגוני הנכים, שדורשים את העלאת קצבת הנכים לגובה שכר המינימום, חסמו את מחלף ההלכה ומקטעים נוספים בכביש. הפגנות נוספות נערכו בב"ש, י-ם וחיפה

מחאת הנכים חוזרת: ארגוני הנכים מפגינים בשעה זו (חמישי) למען העלאת קצבת הנכים לגובה שכר המינימום. למשך כשעה, הם חסמו את נתיבי איילון דרום באזור מחלף השלום ובמקטעים נוספים בכביש. במקביל ישנן הפגנות בבאר שבע, ירושלים וחיפה.

מדובר ככל הנראה ביריית הפתיחה של חידוש מחאת הנכים, שניסו בתקופה האחרונה להגיע למשרדי האוצר והרווחה ולחדש את המחאה.

 מחאת הנכים באיילון
 

מחאת הנכים באיילון(חדשות עשר )

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

צעיר בן 27 נכנס לים באזור הרצליה ונעלם; הקיאק שלו נסחף לחוף

הקרמלין והבית הלבן הודיעו: פסגת פוטין-טראמפ תיערך באמצע יולי

בזכות דגימת DNA: נעצר חשוד בניסיון אונס שאירע לפני ארבע שנים

החוק להעלאת קצבאות הנכים אושר בחודש פברואר. 84 חברי כנסת תמכו ולא היו מתנגדים. כמו כן, כלל ההסתייגויות שהוגשו להצעת החוק לא התקבלו. לפי הנוסח שאושר, הסכום הסופי הוא פחות ממה שהובטח לנכים לפני מספר חודשים, והקצבה עומדת על 3,700 שקלים.

חבר הכנסת יואב קיש (הליכוד), מיוזמי הצעת החוק, ברך לאחר אישורה ואמר: "עברו כמעט 3 שנים והגענו לקו הסיום. אני, כמו רבים בבית הזה תמיד נעמוד לצד האוכלוסיות המוחלשות שצריכות את העזרה. החקיקה הזו היא חקיקה היסטורית. היום העברנו הצעת חוק שהמשמעות שלה היא 4.3 מיליארד שקלים לטובת הנכים".

בעבר, הבטיחה הממשלה כי הקצבה תגיע לגובה של 4,050 שקלים, אך בסופו של דבר נקבע כי בתום כל הפעימות, היא לא תפחת מ-3,700 שקלים. ח"כ דוד ביטן הודה אז כי בממשלה לא עמדו בהסכמות עם ארגוני הנכים: "בהסכם עם ההסתדרות הסכומים לא היו מדויקים, חישוב מסודר של האוצר הראה זאת".

ח"כ אילן גילאון, שלא השתתף בהצבעה הסופית בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות על הצעת החוק התנצל בפני הפעילים: "אני מבקש סליחה ומחילה מכל מי שיושב כאן. מילה היא לא מילה והסכמה היא לא הסכמה. ההחלטה הנוכחית גבוהה מאוד לעומת מה שהיה, אבל זה היה משא ומתן של עורמה. אנחנו לא מגיעים לסכומים שקבענו אפילו בפשרה השלישית שלנו. כל מיני פרופסורים נשכרו כדי לבלבל את כולם ולעשות הסחת דעת".