"אסון": הגרמנים מנסים להבין כיצד אלופת העולם הודחה מהמונדיאל

הלם, אכזבה, קטסטרופה, הם רק חלק מהמילים שבהן השתמשו עיתונאי ספורט לתיאור מפלת ה"מאנשאפט". בשיחה עם חדשות עשר, הם הבהירו: "מדובר בעניין של ביטחון עצמי גבוה מדי"

בגרמניה עדיין מנסים לעכל את ההדחה המוקדמת מהגביע העולמי, זאת לאחר שהפסידו אתמול (רביעי) 2:0 לקוריאה הדרומית. מדובר בהדחה הראשונה של גרמניה אי פעם בשלב הבתים - וההדחה הכי מוקדמת שלהם מאז 1938.


"מדובר בקטסטרופה והגרמנים מתייחסים לזה כאסון", אמר לחדשות עשר עיתונאי רויטרס, קרולוס גרוחמן, שמסקר בין השאר את הכדורגל הגרמני עבור סוכנות הידיעות, "זה משהו שקורה פעם בחיים. הפעם האחרונה שגרמניה הודחה בשלב כזה מוקדם הייתה ב-1938, אז אף אחד מאוהדי הנבחרת לא חווה משהו דומה".

>> לכתבות נוספות

הקרמלין והבית הלבן הודיעו: פסגת פוטין-טראמפ תיערך באמצע יולי

הסטטיסטיקה מוכיחה: סוס מנצח כדאי להחליף

הפרקליטות חוקרת פרשת סייבר ביטחונית-כלכלית חמורה; אדם הואשם


פליקס טמסוט, עיתונאי ספורט ב"דוויטשה וול", מוסיף כי "יש גם תחושה של הלם. התקשורת עושה השוואות למצב שהיה בגביע העולמי הקודם. אני חושב שבקרב השחקנים היה סוג של ביטחון שהעובדה הם אלופי עולם תספיק בשביל להגיע לשמינית הגמר ומשם דברים יסתרו. עכשיו ברור שהמצב הוא לא כמו שחשבו וההתאחדות וצוות האימון יצטרכו למצוא פתרונות".

תקציר גרמניה-קוריאה הדרומית

באדיבות כאן 11 - המשדר הרשמי של מונדיאל 2018. שידורים חיים, תקצירים, סטטיסטיקות ועוד מחכים לכם ממש כאן >

בנבחרת הגרמנית לא ציפו להפוך אלופת העולם השלישית בארבעת המונדיאלים האחרונים שמודחת בשלב הבתים. "היו ציפיות גבוהות", אמר גרוחמן, "יש אכזבה כי חשבו שהנבחרת יכולה להיות הראשונה מאז ברזיל ב-1958 ו-1962 שזוכה בגביע העולמי פעמיים ברציפות. זו בסופו של דבר הייתה המטרה". 


טמסוט וגרוחמן התייחסו לנסיבות שהובילו לכך ש"המאנשאפט" הודחו בשלב מוקדם יחסית. "אני חושב שמדובר בעניין של ביטחון עצמי גבוה מדי", אומר טמסוט, "לא יודע אם יש הרבה מן המשותף בין אלופת העולם שהודחו בשלב הבתים מבחינה מקצועית, אבל מבחינה מנטלית, אפשר להגיד ששלושתן הגיעו למונדיאל בציפייה להעפיל לשלבים המאוחרים, רק מתוקף היתן מחזיקות הגביע. גישה שהוכיחה את עצמה כשגויה יותר מפעם אחת".


לטענתו של גרוחמן, הסימנים בנוגע להדחה המוקדמת של הגרמנים היו שם. "ההכנות לגביע העולמי לא היו כפי שיואכים לב ציפה והן לא הלכו חלק כמו לפני ארבע שנים. במשחקי הידידות התוצאות לא היו טובות והיו בעיות סביב התמונה של מסוט אוזיל וסמי חדירה עם רג'פ טאיפ ארדואן. כולם חשבו שהבעיות ייעלמו כשהטורניר יתחיל, אבל העיתונאים הגרמנים לא הניחו לזה. האווירה מסביב לנבחרת לא הייתה רגועה". 

 תומאס מולר מנסה לעכל את ההדחה מהטורניר
 

"קטסטרופה". תומאס מולר מנסה לעכל את ההדחה מהטורניר (רויטרס )

 


טמסוט סימן את הטעות העיקרית, לדעתו, של יואכים לב. "הוא לא נתן לשחקנים רעבים יותר לשחק בהרכב", אומר טמסוט, "הדוגמא הטובה ביותר לכך הם סמי חדירה ותומס מולר, שני שחקנים שהיו מהאחראים הישירים לזכייה ב-2014, אבל היכולת שלהם ירדה דרסטית. מול שבדיה, כשרויס, רודי וגונדואן, שחקנים רעבים, עלו על הדשא, אז גרמניה נראתה טוב יותר. העובדה שלב בחר לסמוך בעיקר על הכוכבים שלו מלפני ארבע שנים עלתה לו בטורניר".  


עתידו של המאמן עדיין לא ברור, אבל דבר אחד כן בטוח. בנבחרת גרמניה יצטרכו להפנים לקחים לקראת העתיד. "בטוח שיהיו שינויים, במיוחד בסגל, אבל עדיין לא ידוע אם יהיה שינוי במעמדו של לב", אומר גרוחמן הוא מאמן מצליח, שמ-2006 הוביל את הנבחרת לחצאי גמר וגמר של טורנירים חשובים ואי אפשר לקחת את זה ממנו". 


דבר חשוב נוסף בנוגע למעמדו של לב, שצריך לזכור, הוא שההתאחדות לכדורגל הגרמנית חתמה איתו על חוזה חדש, כחודש לפני הטורניר ברוסיה. "החתימה על החוזה התרחשה תוך התעלמות ממה שעשוי לקרות בגביע העולמי", אומר גרוחמן, "עכשיו השאלה היא אם ישנו את הגישה כלפיו או שיגידו שהייתה פה מעידה חד פעמית ועדיין ימשיכו להאמין בו, כפי שהאמינו עד כה".