קבוצת נערים לכודה במערה בתאילנד: הגשם הכבד מקשה על החילוץ

קרוב לשבוע מאז שנכנסה קבוצת הכדורגל למערה התיירותית, כוחות החירום פועלים בדרכים שונות בניסיון לאתרם. הצבא האמריקני שלח כוחות סיוע, ונבחנת האפשרות לקדוח בסלע

החיפושים אחר 12 שחקני הכדורגל הצעירים והמאמן שלהם, שנכנסו ביום שבת האחרון למערה בצפון תאילנד, נמשכו גם היום (חמישי). צוותי החיפוש, בהם צוללנים וכוחות צבא אמריקניים, הפסיקו היום את החיפושים הקונבנציונליים, בשל הגשם הכבד באזור, וכעת הם פועלים בדרכים אלטרנטיביות, בהן קדיחה לתוך מערה דרך קירות הסלע.

דוברת מטעם הצבא האמריקני סיפרה ל-CNN כי הצוות שנמצא בתאילנד מורכב מצנחנים, אנשי תמיכה ומומחי הישרדות, ומוכן לתמוך במאמצי החיפוש במשך כל שעות היממה, בשיתוף פעולה עם עמיתיו התאים. "אנחנו פה כדי לספק ידע ומומחיות לחברינו התאילנדים, הם משקיעים מאמצעים רבים בימים האחרונים בניסיון החילוץ", אמרה הדוברת, ג'סיקה טייט.

קרובי משפחה של הקבוצה נמצאים קרוב לאתר התיירות בו נערכים מאמצי החילוץ. הם עוקבים אחר ההתפתחויות והמאמצים של הצוותים במקום.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

בזכות דגימת DNA: נעצר חשוד בניסיון אונס שאירע לפני ארבע שנים

הפרקליטות חוקרת פרשת סייבר ביטחונית-כלכלית חמורה; אדם הואשם

הזמין את בוריס לביתו, ירה בו ושרף את רכבו: פוענח רצח היהלומן

משפחות הנעדרים
 

משפחות הנעדרים ( רויטרס)

 

על פי הרשויות במדינה, קבוצת הנערים, בגילאי 16-11, והמאמן שלהם, בן 25, נכנסו למערה, שמגיעה לעומק של כמה קילומטרים מתחת לקרקע. עם ההגעה למקום, איתרו צוותי החילוץ זוגות אופניים וציוד ספורט סמוך לכניסה למערה.

הקבוצה נלכדה ככל הנראה לאחר שגשם כבד הציף את הכניסה למערה, שנחשבת ליעד תיירותי פופולרי בצפון המדינה. על פי דיווחים בתקשורת התאילנדית על המבקרים לעבור בכניסתם וביציאתם מהמערה דרך זרם מים קטן בדרך כלל, ולכן במידה של הצפה המעבר אינו אפשרי.