הקרמלין והבית הלבן הודיעו: פסגת פוטין-טראמפ תיערך באמצע יולי

לפי ההודעות שיצאו במקביל, הפגישה בין שני המנהיגים תיערך בבירת פינלנד ב-16 בחודש הבא. מוקדם יותר דווח כי הדיונים יעסקו בעיקר בנוכחות האיראנית בסוריה

  • פורסם ב:
  • 28/06/2018 15:11
  • |
  • כתבים:
  • רויטרס

הקרמלין והבית הלבן הודיעו היום (חמישי) כי הפגישה בין נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין תיערך ב-16 ביולי בהלסינקי, בירת פינלנד. מהקרמלין נמסר כי שני המנהיגים ידונו ביחסי ארה"ב-רוסיה ובסוגיות בין-לאומיות. עד כה פוטין פגש את טראמפ פעמיים, אך לזמן קצר ובשולי ועידות בין-לאומיות.

הבוקר מסר דיפלומט מערבי לעיתון "אל-חיאת" הרואה אור בלונדון כי הנושא המרכזי בפגישתם של שני המנהיגים יהיה דרישת האמריקנים כי איראן תיסוג מסוריה באופן מלא.

ולדימיר פוטין עם ג'ון בולטון במוסקבה
 

ולדימיר פוטין עם ג'ון בולטון במוסקבה( רויטרס)

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

הקרמלין והבית הלבן הודיעו: פסגת פוטין-טראמפ תיערך באמצע יולי

בזכות דגימת DNA: נעצר חשוד בניסיון אונס שאירע לפני ארבע שנים

הפרקליטות חוקרת פרשת סייבר ביטחונית-כלכלית חמורה; אדם הואשם

עוד אמר הדיפלומט כי ארה"ב לא מתנגדת להישארותו של נשיא סוריה בשאר אל אסד בשלטון, ואף מוכנה להעניק לו אור ירוק להשיב אליו חזרה את כל השטחים הנמצאים כעת בידי המורדים.

הדיפלומט הדגיש כי הממשל האמריקני עומד על כך שאיראן תעזוב את סוריה באופן מלא. הוא הוסיף כי גם ירדן מתנגדת לנוכחות איראנית, כמו גם לנוכחות פליטים על גבולה עם סוריה.

לפי הדיפלומט המערבי, הבכירים האמריקנים מבינים כי רוסיה לא תשלם מחיר יקר בעבור הישארות איראן בסוריה. המקור ציין כי לישראל אור ירוק לתקוף מטרות איראניות בכל מקום ובכל זמן.

ולדימיר פוטין ודונלד טראמפ בפגישה בנובמבר 2017
 

ולדימיר פוטין ודונלד טראמפ בפגישה בנובמבר 2017(רויטרס )

 

אתמול ביקר במוסקבה ונועד עם הנשיא פוטין, עם שר החוץ סרגיי לברוב ועם בכירים נוספים בקרמלין. פוטין אמר לבולטון בפתח פגישתו כי "ביקורך כאן, במוסקבה, מעורר תקווה כי נוכל לשוב לשיתוף פעולה מלא בין רוסיה וארצות הברית".

פוטין הוסיף כי היחסים בין המדינות "לא במצב הטוב ביותר", וטען כי "במידה רבה, מדובר בתוצאה של מאבק פוליטי פנימי בארה"ב". בולטון, מצדו, ציין כי הוא מצפה לדיונים נוספים בנוגע לשיפור היחסים בין מוסקבה לוושינגטון. "אני מקווה שנמצא תחומים שעליהם נוכל להגיע להסכמה ולהתקדמות יחד", אמר.

"גם בעבר, כשלמדינות שלנו היו חילוקי דעות, המנהיגים שלנו והיועצים שלהם נפגשו", הוסיף בולטון, "אני חוזה שזה היה טוב עבור שתי המדינות ועבור היציבות בעולם, והנשיא טראמפ משוכנע בכך".