שלט הקורא להפסקת הירי והאלימות בחתונות במגזר הבדואי, חדשות עשר

הסברה והזהרת אורחים: מהרמדאן – 0 יריות בחתונות הבדואים בנגב

כדי לשים סוף לירי בחתונות בפזורה, פתחה המשטרה במבצע, שבינתיים נוחל הצלחה, במסגרתו היא מזהירה אורחים מועדים לפורענות ומבקשת משייחים לעזוב אירוע שבו מתבצעות יריות

בסרטון - תושב הפזורה הבדואית: "אנחנו נגד ירי – בשכונה, לא בעיר ומחוץ לעיר"

במחוז הדרומי של המשטרה יכולים לסמן לעצמם וי גדול: מאז נגמר חג הרמדאן לפני שבועיים, נרשמו אפס אירועי ירי בחתונות במגזר הבדואי.

רק לפני כחודשיים, עמד הנושא בראש סדר היום התקשורתי, אחרי שהתפרסמו סרטונים בהם נראו תושבי הפזורה הבדואית יורים באוויר בכבישי הדרום, בדרכם אל חתונות או בחזרה מהן. מאז הסערה הציבורית, משטרת רהט ומשטרת העיירות החלו במבצע ממוקד במטרה לשים סוף לתופעה.

 מהפכת החתונות במגזר הבדואי
 

מהפכת החתונות במגזר הבדואי (חדשות עשר)

 

וכך זה עובד: בתחילת כל שבוע שבסופו אמורה להתקיים חתונה, מאתרים אנשי המודיעין של התחנה את האוהלים שבהם יחגגו אותה. מש"ק מגיע למקום, מאחל מזל טוב לחתן והכלה ובאותה הזדמנות מסביר להם את סכנת הירי בחתונות ומחתים אותם על מסמך שבו הם מתחייבים למנוע את הירי. החתן ואביו אף תולים שלטים בכניסה לאוהל שבהם רשום "כאן לא יורים".

לאחר מכן, מאתרים במשטרה את האורחים שמוגדרים כמועדים לפורענות ומזהירים גם אותם. במקביל, משוחחת המשטרה גם עם השייחים וראשי הרשויות, ומבקשת שיתחייבו לקום ולעזוב חתונה שבה מתבצע ירי. לבסוף, כוחות הבילוש, הסיור וגם המש"קים מגיעים ביום החתונה לאחל מזל טוב לבני המשפחה ולאחר מכן נשארים בסביבת האירוע.

בשבוע שעבר, לדוגמה, עברו כוחות משטרת רהט והעיירות בפיקודם של סנ"צ משה זריהן וסנ"צ אלי שמול ב-13 חתונות. באף אחת מהן לא התבצע ירי, לא נעשה שימוש בזיקוקים ולא נרשמו אירועים של נסיעה בשיירות וירי באוויר.

שלט הקורא להפסקת הירי והאלימות בחתונות במגזר הבדואי
 

שלט הקורא להפסקת הירי והאלימות בחתונות במגזר הבדואי (חדשות עשר)