הסטטיסטיקה מוכיחה: סוס מנצח כדאי להחליף

גרמניה, כמו עוד שלוש אלופות עולם ב-20 השנים האחרונות, זכתה בגביע העולם – וכעבור ארבע שנים לא צלחה את שלב הבתים. הקיבעון מהשטן

גרמניה, כמו עוד שלוש אלופות עולם ב-20 השנים האחרונות, זכתה בגביע העולם – וכעבור ארבע שנים לא צלחה את שלב הבתים. "המנשאפט" לא אלופת העולם הראשונה שמודחת כבר בשלב הבתים במונדיאל שאחרי הזכייה. למעשה, בארבעה מתוך חמשת גביעי העולם האחרונים, הודחה האלופה עוד לפני שלב הנוקאאוט.

ב-1998 זכתה צרפת לאחר 0-3 על ברזיל בגמר, וארבע שנים לאחר מכן סיימה אחרונה בבית – אחרי הפסד מביך לסנגל. ב-2006 איטליה הוכתרה כאלופת העולם, והודחה בבושת פנים ב-2010, אחרי תיקו מביך מול ניו זילנד. ספרד זכתה באותו המונדיאל, וארבע שנים לאחר מכן לא עלתה לשלב הבא, בין היתר בשל תבוסה 5-1 להולנד.

ואתמול זה קרה לגרמניה, שלפני ארבע שנים זכתה אחרי שבדרך היתה שותפה לאחד המשחקים הגדולים בתולדות המשחק – 1-7 על ברזיל בחצי הגמר.

נבחרת גרמניה בזמנים יפים יותר - מונדיאל 2014
 

נבחרת גרמניה בזמנים יפים יותר - מונדיאל 2014 (רויטרס)

 

ברזיל, שזכתה ב-2002 היתה היחידה מבין חמש אלופות העולם האחרונות, ששרדה במונדיאל שאחרי הזכייה את שלב הבתים – אבל הודחה כבר ברבע הגמר. המשותף לכל הנבחרות שזכו והודחו – הוא סגל שכמעט לא זכה לשינויים, למרות שחלפו ארבע שנים. בבחינת "סוס מנצח לא מחליפים".

הגישה הזאת שוב לא הוכיחה את עצמה – גרמניה הגיעה לרוסיה שבעה. אפילו השוער מנואל נוייר, שלא שיחק כשנה בגלל פציעה, הועדף על פני שוער ברצלונה, מארק טר שטגן, שסיים עונה מופלאה.

ניקלאס זולה לאחר השער הראשון של דרום קוריאה
 

ניקלאס זולה לאחר השער הראשון של דרום קוריאה (רויטרס)

 

"המנשאפט" עתירי הכוכבים נראו רע כבר במשחק הראשון מול מקסיקו והפסידו רק 1-0. היכולת הרעה נמשכה גם במשחק השני, למרות הניצחון בתוספת הזמן על השבדים. ואז הגיעה אתמול קוריאה הדרומית, שאיבדה סיכוי לעלות לשמינית הגמר וערך כל שחקניה שווה לערכו של תומאס מולר. הנבחרת של יוגי לב נראתה כמו בשני המשחקים הקודמים – אנמית וחסרת רצון – הפסידה 2-0 וחזרה הביתה.

המסקנה ברורה: אחרי שמגיעים לפסגת הכדורגל העולמי וזוכים בתואר החשוב בענף – צריך לרענן, לחדש, לחשוב. הקיבעון מהשטן.

באדיבות כאן 11 - המשדר הרשמי של  מונדיאל 2018. שידורים חיים, תקצירים, סטטיסטיקות ועוד מחכים לכם ממש כאן >