ההאקר מאשקלון שאיים על מוסדות יהודיים הורשע בסחיטה באיומים

למרות הטענות מטעם ההגנה כי ההאקר אוטיסט ואינו כשיר, שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע את הצעיר גם במסירת הודעות שווא, הפרעה חמורה לציבור וגרימת נזקים כלכלים

ההאקר מאשקלון שאיים על מוסדות יהודיים בארצות הברית הורשע היום (חמישי) בסחיטה באיומים, מסירת הודעות שווא, הפרעה חמורה לציבור וגרימת נזקים כלכלים. השופט צבי גורפינקל מסר כי ההאקר הבין שמעשיו היו פסולים, זאת למרות טענות הפסיכולוגים מטעם ההגנה כי הוא אוטיסט ואינו כשיר. 

עו"ד יוני חדד ממחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה: "בתיק זה המחלוקת בין הצדדים היתה בנוגע לכשירות הנאשם לעמוד לדין ואחריותו למעשיו. ביהמ"ש קיבל את עמדתנו וקבע כי הנאשם כשיר לעמוד לדין ואחראי למעשיו. הנאשם הורשע בעבירות שביצע כבגיר ובנוגע לעבירות שביצע כקטין קבע ביהמ"ש כי הנאשם ביצע את המעשים ושלח אותו לתסקיר. הנאשם התקשר לשדות תעופה, תחנות משטרה ובתי ספר רבים ברחבי העולם והודיע על פצצות שהוטמנו במטוסים ובמקומות הומי אדם נוספים. איומים אלה גרמו לפינויים של בתי הספר, הנחתות מטוסים והזנקת כוחות חירום רבים. בכך יצר הנאשם בהלה והטיל אימה, באופן שיטתי ומתוחכם, תוך הסתרת מעשיו ושיבוש חייהם של אנשים רבים שאויימו על ידו".

הפרקליטות הגישה בשנה שעברה כתב אישום נגד ההאקר, ששמו אסור בפרסום, בגין איומים על מרכזים יהודיים בארצות הברית, בסחיטת חבר סנאט אמריקני מהמפלגה הרפובליקנית ובהטרדה של בכיר במשרד ההגנה האמריקני.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

הזמין את בוריס לביתו, ירה בו ושרף את רכבו: פוענח רצח היהלומן

במטרה לקדם מחויבות אזרחית - מקרון מקדם שירות לאומי חובה

חרף התנגדות רוסיה: הארגון למניעת נשק כימי יוכל להאשים מדינות

הסנטור ארנסטו לופז, שנסחט לכאורה על ידי ההאקר מאשקלון
 

הסנטור ארנסטו לופז, שנסחט על ידי ההאקר מאשקלון (בית המחוקקים בדלוואר)

 

על פי אחד האישומים, הוא ניסה לסחוט כספים באיומים מארנסטו לופז, סנאטור אמריקני ממדינת דלאוור, זאת על רקע הודעת גינוי פומבית שפרסם לופז כנגד מעשים קודמים שביצע הנאשם. על פי החשד הוא יצר איתו קשר ודרש שיחזור בו מהצהרתו או שיקנוס אותו במטבע הווירטואלי "ביטקוין". לאחר שלא נענה לאיום, החל החשוד לכאורה לרכוש סמים ברשת ולשלוח אותם במעטפות אל ביתו של חבר הסנאט בניסיון להפליל אותו.

בנוסף, הוא הואשם שהתקשר והטריד מספר פעמים את ג'ורג' ליטל, בכיר לשעבר במשרד ההגנה של ארה"ב, בין היתר כשאמר לו שיחטוף את ילדיו ויהרוג אותם. במקביל להגשת כתב האישום ביקשה הפרקליטות להאריך את מעצרו עד תום ההליכים המשפטיים.

הוא נהג לאיים בטרור ורצח שעתידים להתבצע במקום הומה אדם. הוא טען כי המעשים יבוצעו בדרך של פיצוץ מטען חבלה שהוטמן מבעוד מועד, או על ידי ירי.

באישומים נוספים מיוחסות לו עבירות תיווך לסחר בסמים, מתן אמצעים לביצוע פשע ופרסום והחזקת חומרי תועבה פדופיליים. "הנאשם ביצע שורה של פעולות איום והפחדה בכך שנהג להתקשר ולפנות בכתב, באמצעים ממוחשבים מתוחכמים, לגורמים שונים ברחבי העולם", נכתב בכתב האישום.