דונלד טראמפ נפגש עם ולדימיר פוטין, רויטרס

"הנושא המרכזי בפגישת טראמפ-פוטין: נסיגת איראן מכלל סוריה"

במרכז הפסגה, שצפויה להתקיים ביולי תעמוד דרישת האמריקנים לנסיגת איראן - כך אמר דיפלומט מערבי לעיתון "אל-חיאת" • דיווח: 32 אזרחים נהרגו ביממה האחרונה בדרום סוריה

הנושא המרכזי בפגישתם של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ונשיא רוסיה ולדימיר פוטין, שצפויה להתקיים בחודש הבא, יהיה דרישת האמריקנים כי איראן תיסוג מסוריה באופן מלא – כך מסר הבוקר (חמישי) דיפלומט מערבי לעיתון "אל-חיאת" הרואה אור בלונדון.

עוד אמר הדיפלומט כי ארה"ב לא מתנגדת להישארותו של נשיא סוריה בשאר אל אסד בשלטון, ואף מוכנה להעניק לו אור ירוק להשיב אליו חזרה את כל השטחים הנמצאים כעת בידי המורדים.

הדיפלומט הדגיש כי הממשל האמריקני עומד על כך שאיראן תעזוב את סוריה באופן מלא. הוא הוסיף כי גם ירדן מתנגדת לנוכחות איראנית, כמו גם לנוכחות פליטים על גבולה עם סוריה.

לפי הדיפלומט המערבי, הבכירים האמריקנים מבינים כי רוסיה לא תשלם מחיר יקר בעבור הישארות איראן בסוריה. המקור ציין כי לישראל אור ירוק לתקוף מטרות איראניות בכל מקום ובכל זמן.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

הזמין את בוריס לביתו, ירה בו ושרף את רכבו: פוענח רצח היהלומן

התחזית: שרבי ויבש בפנים הארץ ובהרים; חם ולח לאורך מישור החוף

במטרה לקדם מחויבות אזרחית - מקרון מקדם שירות לאומי חובה

בתוך כך, רשת אל ג'זירה דיווחה הבוקר כי 32 אזרחים, בהם גם עשרה ילדים, נהרגו בתקיפות סוריות ורוסיות במחוז דרעא שבדרום סוריה.

בימים האחרונים יצא צבא אסד למבצע צבאי רחב היקף בנסיון לבסס מחדש את אחיזתו במחוזות דרעא וסויידא הגדולים. מעל חצי מיליון אזרחים דרוזים חיים באזור סויידא בלבד, והם חלוקים בדעותיהם בין הפטריוטיזם האופייני לעדה, לבין הצורך להגן על עצמם כמיעוט קטן שסבל מייחס בלתי הוגן מצד השלטון, בעוד הצבא הסורי דורש מהם להתגייס לשורותיו.

 בשאר אסד מבקר ברוטה א-שרקיה
 

בשאר אסד מבקר ברוטה א-שרקיה(רויטרס )

 

בשלישי החלו להגיע אל עבר הגבול עם ישראל עשרות משפחות סוריות שנמלטו מפני צבא אסד. חלק מהפליטים הגיעו מהעיירה נווא, שספגה אמש מתקפה צבאית קשה מאוד, וביניהם גם מספר פצועים. אחד מהם, ילד בן שש שהגיע לשם במצב קשה, זכה לטיפול רפואי מציל חיים על ידי רופאים ישראלים.

בצה"ל נערכים להגעתם של פליטים רבים בעקבות המתקפה העוצמתית אליה יצא אסד בדרום סוריה, ועל פי ההערכות ייתכן ואלפי סורים יגיעו לגבול הישראלי. הכוונה היא להעניק להם טיפול רפואי וסיוע הומניטרי, אך במקביל מופעל לחץ מדיני ישראלי על האמריקנים, בדרישה שבפסגת טראמפ-פוטין הקרובה ייחתם הסכם חדש שיסדיר את המצב בדרום סוריה.