בעקבות הפרסום בחדשות עשר: בוטל קיצוץ הלימודים לילדים חולים

מנכ"ל משרד החינוך הודיע כי לא יקוצץ חודש לימודים כפי שתוכנן, וכי התקציב הנדרש יועבר לחודש יולי • ישנם קרוב לאלפיים תלמידים שנאלצים לשהות בבית בשל מצבם הרפואי

בעקבות הפרסום בחדשות עשר, מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב הודיע הערב (רביעי) על ביטול ההנחיה לקצץ חודש לימודים לילדים החולים, המשרד יעביר את התקציב הנדרש לחודש יולי.

כאמור, היום פורסם ששנת הלימודים של התלמידים החולים קוצצה בחודש ותסתיים בסוף השבוע הקרוב, כך לפי עמותת "קדימה מדע" שזכתה במשרד החינוך ואמונה על המורים הייעודיים שמלמדים את התלמידים החולים.

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב
 

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב( מתוך פייסבוק)

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

בעקבות תקיפות אסד: משפחות סוריות נמלטו לגבול ישראל • תיעוד

הקרב על דרעא: צבא אסד מנסה לגייס אלפי אזרחים דרוזים לשורותיו

מונדיאל 2018: האלופה גרמניה הודחה, מקסיקו ושבדיה בשמינית

במערכת החינוך קרוב לאלפיים תלמידים חולים, שנאלצים לשהות בביתם לפחות 21 יום בשל מצבם הבריאותי. מדי שנה, תלמידים אלה לומדים עד ה-31 ביולי, כלומר חודש נוסף, באמצעות מורים ייעודיים שמגיעים לביתם או לבית החולים שבו הם מאושפזים ומלמדים אותם את תכנית הלימודים הרגילה.

במכתב שנשלח להורים נכתב כי "על פי ההנחיות שקיבלנו ממשרד החינוך, תלמידים המשובצים במסגרות חינוך רגיל, ילדי הגנים ותלמידי כיתות ד' עד י"ב יסיימו ב-30 ליוני תלמידי כיתות א -ג' ב-21 ביולי (בדומה לקייטנות הקיץ שמפעיל המשרד לשאר התלמידים)".

חוק חינוך חינם לילדים חולים נחקק לפני 17 שנים וחייב את שר החינוך לקבוע תוכנית חינוכית לאותם הילדים בהתחשב בצורכיהם שתינתן בבית התלמיד או בבית החולים שבו הוא מאושפז. אלא שבמהלך השנים האלה לא נקבעה תוכנית, השירות עצמו הופרט ומדי שנה ההורים נאלצים להמתין עד סוף חודש יוני, עד קבלת עדכון שלימודי ילדיהם הוארכו בחודש נוסף.