בעקבות תקיפות אסד: משפחות סוריות נמלטו לגבול ישראל • תיעוד

בצה"ל נערכים להגעת פליטים רבים לאור המתקפה העוצמתית בדרום סוריה. הכוונה היא להעניק להם טיפול רפואי וסיוע הומניטרי, אך בישראל דורשים מארה"ב להסדיר את המצב באזור

עשרות משפחות סוריות שנמלטו מפני צבא אסד החלו להגיע אמש (שלישי) אל עבר הגבול עם ישראל. חלק מהפליטים הגיעו מהעיירה נווא, שספגה אמש מתקפה צבאית קשה מאוד, וביניהם גם מספר פצועים. אחד מהם, ילד בן שש שהגיע לשם במצב קשה, זכה לטיפול רפואי מציל חיים על ידי רופאים ישראלים.

בצה"ל נערכים להגעתם של פליטים רבים בעקבות המתקפה העוצמתית אליה יצא אסד בדרום סוריה, ועל פי ההערכות ייתכן ואלפי סורים יגיעו לגבול הישראלי. הכוונה היא להעניק להם טיפול רפואי וסיוע הומניטרי, אך במקביל מופעל לחץ מדיני ישראלי על האמריקנים, בדרישה שבפסגת טראמפ-פוטין הקרובה ייחתם הסכם חדש שיסדיר את המצב בדרום סוריה.

 פליטים סורים בסמוך לגבול עם ישראל
 

פליטים סורים בסמוך לגבול עם ישראל (חדשות עשר)

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

החשד נגד בתה של פאדיה קדיס ובן זוגה - רצח בכוונה תחילה

"שונא את צבע עורו": האם נדהמה - בן ארבע צבע את פרצופו בלבן

חשד לאלימות בין חניכים בתנועת נוער: הנערים המעורבים נחקרו

אתמול התבטא בנושא שר החוץ הירדני, איימן ספדי, שאמר כי ארצו לא תקלוט פליטים שיגיעו מסוריה. "אין נוכחות פליטים בגבול שלנו, הם נעים לכיוון פנים-סוריה", טען ספדי, שהטיל את האחריות על סיוע לתושבי דרום סוריה על האו"ם.

עוד לפני כן, האו"ם דיווח כי למעלה מ-45 אלף איש נמלטו מאזור הלחימה בדרעא, בעקבות ההפצצות שמבצע צבא אסד באזור. לדברי הארגון, הפליטים נעים לכיוון הגבול עם ירדן, במטרה לחצות אותו ולהיכנס למדינה השכנה. שר החוץ הירדני, כאמור, הכחיש את הדיווח.