"שונא את צבע עורו": האם נדהמה - בן ארבע צבע את פרצופו בלבן

אמו של לאון הופתעה לראות את תמונת בנה בבית חברו, כשפניו מכוסות בקרם לבן. היא הבהירה: "לא אגיב בצורה מוגזמת ולא אתפוצץ, פשוט אשב מולו ואדבר איתו בגובה העיניים"

אמו של לאון בן הארבע מבריטניה, הגיעה לאחרונה לאסוף אותו מבילוי בבית חברים, וגילתה לתדהמתה שבנה צבע את פרצופו בלבן. אמו של הילד אצלו התארח לאון כהה האור, הראתה בשעשוע לחברתה תמונה בה נראה בנה כשקרם לבן מכסה את פניו - אלא שהתמונה לא הצחיקה אותה כלל.

המקרה הגיע זמן קצר לאחר שהתחיל הילד ללכת לגן ילדים בו לומדים ילדים לבנים רבים, אך לא ידוע לאם על מקרים בהם סבל מייחס משפיל או מזלזל על רקע צבע עורו. "הרדמתי אותו באחד הלילות והוא שאל אותי: 'אמא, תוכלי לצבוע את פניי בלבן?'", סיפרה האם, והוסיפה כי שאלה את בנה מדוע הוא מעוניין בכך, ובתגובה ענה: "איני רוצה להיות חום".

עוד אמרה האם כי השתדלה מאוד שלא להגיב בצורה שתפגע בילד: "פשוט שאלתי אותו מדוע אינו רוצה להיות חום, והזכרתי לו כי אימו, אביו, והרבה מאוד אנשים קרובים שהוא אוהב מאוד הם בצבע חום".

הילד לאון צובע את פרצופו בלבן
 

הילד לאון צובע את פרצופו בלבן (חדשות עשר)

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

ראיון מיוחד עם הדוגמנית שהצטלמה בעירום בכותל

חשד לאלימות בין חניכים בתנועת נוער: הנערים המעורבים נחקרו

חשד: מנהלת ביצעה מעשים מגונים בתלמידות בצפת

רולאן גארסיה, פסיכיאטר ילדים בריטי, ייעץ בתגובה למקרה: "אני רוצה שתעודדו את הילדים שלכם להביע את עצמם, גם אם זה מזעזע, מעט מרתיע, או מביך אתכם. זה בסדר לקחת פסק זמן ולהגיד לילד 'תקשיב, בוא נדבר על זה'" אמו של לאון אמרה כי "הוא יודע שגם אם יבחר לדבר על כך שוב, אני לא אגיב בצורה מוגזמת ולא אתפוצץ, פשוט אשב מולו ואדבר איתו בגובה העיניים".