טרה, חדשות עשר

טרה עתרה לבג"ץ בבקשה לעכב את העלאת מחיר המטרה של חלב

המחלבה טענה כי היא נפגעת מההחלטה להעלות את המחיר בו היא רוכשת חלב מהרפתות, כשבאותו זמן הממשלה מתעכבת בהעלאת מחירי מוצרי החלב המפוקחים

מחלבת טרה עתרה היום (רביעי) לבג"ץ בדרישה מבית המשפט לעכב את ההחלטה על עליית מחיר המטרה של חלב גולמי עד שיעודכנו מחירי מוצרי החלב המפוקחים.

מחיר המטרה הוא המחיר שהממשלה מחייבת את המחלבות לשלם ליצרני החלב, כלומר לרפתות. בפני הממשלה מונחות שתי המלצות של ועדות המחירים. האחת, להעלות עוד את מחיר המטרה של החלב הגולמי. השנייה, להעלות את מחירי מוצרי החלב המפוקחים, שכבר כיום אינם כוללים אפילו את העליות הקודמות במחיר המטרה.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

הקצבים בצרפת פנו לממשלה: "הגנו עלינו מפני פעילים טבעונים"

חשד לאלימות בין חניכים בתנועת נוער: הנערים המעורבים נחקרו

חשד: מנהלת ביצעה מעשים מגונים בתלמידות בצפת

"טרה מבקשת בעתירתה כי הממשלה תפעל בלוחות זמנים מתואמים", מסרה החברה. "לא ייתכן שהממשלה תמשיך להעלות את מחיר המטרה בעוד היא משתהה בהחלטתה בנושא מחירי מוצרי החלב המפוקחים. משק החלב מחייב התייחסות כוללת וקוהרנטית".

"העלאות מחיר המטרה תוך התעלמות מכך בפיקוח על מחירי מוצרי החלב, כבר גרמו לטרה הפסדים חסרי הצדקה בסך עשרות מיליוני שקלים", הוסיפו בטרה. "אם תימשך מדיניות כזו, של העלאת מחיר המטרה ללא הסתכלות כוללת על משק החלב, תאלץ טרה לצמצם את ייצור המוצרים המפוקחים שגורמים הפסדים הולכים ומעמיקים".