בנימין, שרה ויאיר נתניהו, חדשות עשר

נתניהו נגד החוק נגד הקלטת נבחרי ציבור: "לא זקוק לזה"

ראש הממשלה ביקש מיו"ר הקואליציה שלא לקדם את החוק שהגיש עם ח"כ סמוטריץ, לפיו הקלטה של נבחר ציבור בידי עובד ציבור לא תהיה קבילה משפטית. "האמת תנצח"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש היום (רביעי) מיו"ר הקואליציה, ח"כ דודי אמסלם, להקפיא קידום חוק שהגיש עם ח"כ בצלאל סמוטריץ', הקובע כי הקלטה של נבחרי ציבור על ידי עובדי ציבור לא תהיה קבילה בבית המשפט. למרות שחוק זה עשוי לסייע לו, נתניהו הבהיר כי הוא נגד חקיקה מסוג זה והוא לא זקוק לה כי "האמת תנצח".

הצעת החוק הוגשה לאחר פרסום הקלטות יאיר נתניהו, שבהן הוא נשמע משוחח עם חברו ניר מימון, בנו של טייקון הגז קובי מימון, בתום ביקור במועדון חשפנות. לפי ההצעה, בחוק שירות המדינה יוכנס תיקון שיקבע כי עובד ציבור ש"השתמש בתפקידו ובקרבתו והקליט בסתר עובדי ציבור, נבחרי ציבור או בני משפחתם, ללא ידיעתם או הסכמתם – לא תוכל הקלטת הזו לשמש כראיה בהליך משפטי". עם זאת, הצעת החוק לא כוללת הקלטות שנעשו על מנת לחשוף שחיתות או עבירה פלילית או כדי למנוע פגיעה בזכויות עובדים.

עוד כתבות בחדשות עשר >>

חשד: מנהלת ביצעה מעשים מגונים בתלמידות בצפת

פרשת ישראל ביתנו: שבע שנות מאסר לדאוד גודובסקי

חמינאי על המחאה באיראן: להתעמת עם מי שמפריע לביטחון הכלכלי

בעוד כשלושה שבועות הכנסת תצא לפגרה ארוכה עד אחרי חגי תשרי, ולכן חוקים שהוגשו בתקופה האחרונה לא יקודמו לפני החורף.

יאיר נתניהו בבית המשפט
 

יאיר נתניהו בבית המשפט (חדשות עשר)

 

כזכור, בקיץ 2015 פורסמה שיחה בין נתניהו ומימון על מתווה הגז, אותה הקליט רועי חזן, הנהג של בנו של ראש הממשלה, ומכר אותה לתקשורת. בשיחה השניים התווכחו על מה שנשמע כמו תשלום לחשפניות. נתניהו נשמע אומר את המשפט: "אבא שלי עשה לאבא שלך עשה אחלה עסקה. אבא שלי סידר לאבא שלך 20 מיליארד דולר ואתה מתווכח איתי על 400 ש"ח". נוסף לכך, נתניהו אף הציע בצחוק לחבריו את שירותיה של בת זוגו לשעבר.