בנט: תוך 3 שנים - הוכפל מס' הניגשים לבגרות 5 יחידות במתמטיקה

שר החינוך הכריז כי מאז שהשיק את תוכנית "לתת חמש", הגיע מספר התלמידים הניגשים לבחינה ל-18,050. "צמצמנו פערים והזנקנו את הפריפריה - עשינו את זה"

שלוש שנים בלבד אחרי השקת התוכנית "לתת חמש", שר החינוך נפתלי בנט הודיע היום (רביעי) כי היעד של משרדו הושג ומספר התלמידים שניגשו למבחן הבגרות בחמש יחידות מתמטיקה הכפיל את עצמו. מנתוני משרד החינוך עולה גם כי השנה נוספו 1,965 תלמידים שניגשו למבחן. "המהלך החברתי ביותר בשנים האחרונות", אמר השר בנט.

לפי הנתונים, סך התלמידים שניגשו למבחני חמש היחידות עומד השנה על 18,050. "כשיצאנו לדרך הצבנו יעד ברור – הכפלת מספר הלומדים ב-5 יחידות מתמטיקה תוך ארבע שנים", אמר בנט, "בחלוף שלוש שנים בלבד, המספרים מדברים בעד עצמם: הבטחנו – וקיימנו. צמצמנו פערים והזנקנו את הפריפריה. אני מתרגש להביט היום בעיניים של 18,000 תלמידים ולומר להם: עשינו את זה!".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

צילומים חדשים מוכיחים: פיונגיאנג משדרגת הכור הגרעיני

סקר שביעות רצון המהגרים: בחריין ראשונה, ישראל רק במקום ה-44

הרעב הערבי: אזרחי ירדן ומצרים כבר לא מוכנים לשתוק על המשבר

בדוח שפורסם היום הציג משרד החינוך את עיקרי הפעולות שהביאו להצלחה בעמידה ביעדים. על פי הנתונים, המשרד הקצה עוד 3,000 שעות לימוד בבתי ספר התיכוניים לטובת פיצול כיתות גדולות. בנוסף, השנה ניתנו יותר מ-11 אלף שיעורים פרטיים ברשת שנהנו מהם יותר מ-60 אלף תלמידים. במקביל לשיעורים ברשת, נפתחו שיעורים פרטיים בקבוצות וואטסאפ, שניתנו על ידי מורים מוסמכים, והשתתפו בהם כ-4,500 תלמידים. עוד פורסם בדוח, כי משרד החינוך הקצה כ-14 אלף שעות למרתונים ממוקדים לקראת הבגרות.

 שר החינוך, נפתלי בנט
 

שר החינוך נפתלי בנט בהודעה על נתוני התוכנית למתמטיקה

 

שר החינוך הצהיר כי "במשך שנים תלמידי בפריפריה נאלצו לוותר מראש על ההזדמנות לפרוץ קדימה. בשלומי, בכפר חב"ד ובאור יהודה היו אפס תלמידים. התפישה כי השכל מרוכז במספר מקומות וכל מי שגר בפריפריה מוכשר פחות- התנפצה. הבאנו שינוי דרמטי, צמצנו פערים והזנקנו את הפריפריה".

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, מסר כי "מערכת החינוך מחויבת כלפי כל תלמידה ותלמיד בישראל. מחויבת להעניק להם את כל הכלים להצליח, לממש את הפוטנציאל, להשתלב בחברה ולפרוץ גבולות. הכפלת מספר הניגשים ל-5 יחידות במתמטיקה, בכל רחבי הארץ ובכל המגזרים, היא המימוש שלנו למחויבות זו". עוד הוסיף כי "נמשיך לקדם את התכנית הלאומית במתמטיקה, לפתוח עוד מגמות ולהכשיר עוד מורים, ולעשות הכל כדי לאפשר לכל תלמיד בישראל להאמין בעצמו ולמצות את יכולתו – ולא משנה איפה הוא גר".

מחקר מסכם של הרשות הארצית למדידה והערכה בחינוך (ראמ"ה) אשר העריך את התכנית ציין כי "ההשפעה המרכזית של התכנית היא במהפך של ממש שהיא חוללה בגישתם של כל המעורבים בה, מתפיסה ממיינת ולפיה המתמטיקה מתאימה רק למי שנולדו לכך, לתפיסה מטפחת הרואה כמעט בכל תלמיד פוטנציאל להצלחה בתחום לימוד זה".

לפי משרד החינוך, לאור ההצלחה שנרשמה הוחלט להמשיך עם התוכנית שתכלול מגזרים נוספים, להקצות שני מיליון שקלים לקליטה והכשרה של 400 מתנדבים כתומכי הוראה, להעניק שעתיים נוספות בשבוע לכיתות ט' ותתחיל תכנית חדשה לעידוד המוטיבציה של תלמידי החטיבות.