"היה צפוי שחמאס יגיב לתקיפותינו בכמה רקטות שלא מסבות נזק"

חבר הקבינט אלקין התייחס לליל השיגורים, והעביר מסר מאיים למפריחי עפיפוני ובלוני התבערה ברצועה: "אנחנו יודעים מי עושה את זה, ומי שעושה את זה - דמו בראשו"

הסלמה בדרום: השר זאב אלקין התייחס הבוקר (רביעי) בתוכנית "בוקר אור" לליל השיגורים שעבר על תושבי העוטף וטען כי ישראל אינה נמצאת בעמדה פסיבית. "אנחנו לא מכילים את המצב. הרי ממה התחיל הסבב הלילה? לא בגלל שתקפו אותנו", אמר השר.

אלקין הוסיף: "הסבב הלילה התחיל כי הבהרנו שאנחנו לא מוכנים להשלים עם עפיפונים ולכן כל מי שמשלח נגדנו עפיפוני תבערה, צריך להבין שבסופו של דבר, בבוקר למחרת הוא יכול להיות לא איתנו. אנחנו משדרים מסר ברור: מי שעוסק בזה מסכן את עצמו גם בהפרחה וגם בלילה לאחר מכן. אנחנו יודעים מי עושה את זה ומי שעושה את זה - דמו בראשו".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

מזג האוויר: עלייה בטמפרטורות - שרבי בפנים הארץ ובהרים

טירוף ביציעים ומלחמה על המגרש: ארגנטינה ממשיכה לחלום על גביע

הרעב הערבי: אזרחי ירדן ומצרים כבר לא מוכנים לשתוק על המשבר

נוסף לכך, טען השר אלקין כי תגובת חמאס שכללה שיגורי רקטות הייתה צפויה. "ברור שעל התקפות כאלה חמאס יגיב בזעם, בכמה רקטות שבסוף לא מסבות לנו נזק".

 כלי רכב שהותקף ברצועת עזה
 

כלי רכב שהותקף ברצועת עזה( טוויטר)

 

הלילה, כאמור, זוהו 13 שיגורים לעבר שטח ישראל. צה"ל העריך כי שלוש רקטות יורטו על ידי כיפת ברזל. ירי הרקטות הגיע לאחר שצה"ל תקף במהלך הלילה כלי רכב השייך לפעיל חמאס המשתייך לחוליית שיגור של בלוני תבערה, ושתי עמדות תצפית של חמאס בצפון רצועת עזה. התקיפות בוצעו באמצעות כלי טיס וטנק, ובהודעת דובר צה"ל נכתב: "ארגון הטרור חמאס יישא במחיר הטרור ואי היציבות".

דובר חמאס, פאוזי ברהום, התייחס לאירועי הלילה ומסר: "ההסלמה של צה"ל וכוונתו לפגוע במפגינים ואנשי התנגדות הובילה לתגובה המהירה של ההתנגדות. המשך מעשיה הטיפשיים של ישראל יוכיח את כישלון המדיניות שלה, ועליה לשאת בתוצאות".

התקיפה שביצע צה"ל במהלך הלילה מצטרפת לשתי תקיפות שבוצעו אתמול. גם בהן הותקפו מהאוויר כלי רכב ששימשו משגרי בלוני תבערה ועמדות תצפית ששימשו את המשגרים בצפון רצועת עזה. אתמול פרצו בעוטף עזה 17 שריפות כתוצאה מהפרחת עפיפוני ובלוני תבערה.