אוהדי ארגנטינה חוגגים עלייה לשמינית הגמר, רויטרס

טירוף ביציעים ומלחמה על המגרש: ארגנטינה ממשיכה לחלום על גביע

ימים של כאוס עברו על המדינה מאז התבוסה לקרואטיה: המאמן סאמפולי כמעט פוטר, ואפילו האפיפיור התגייס לטובת הנבחרת. אבל האם דור הכוכבים המזדקן יביא קצת נחת לאוהדים?

ארגנטינה, הנבחרת הכי הזויה, עם המאמן הכי הזוי, בהופעה הכי הזויה במונדיאל, עם השופט הכי הזוי באירופה, הצליחה להגיע לשלב שמינית הגמר כנגד כל הסיכויים, הפרשנים, השדרים וגם - כנגד טקס הוודו של מירי רגב.

לא בטוח אם מי שאימן את ארגנטינה היום היה המאמן סמפאולי או השחקנים, אבל אחרי התבוסה נגד קרואטיה, וימי הכאוס שעברו על המדינה כולה, גם האפיפיור פרנסיסקוס התגייס לעזרת הנבחרת שלו ונשא תפילה מיוחדת עבורם. אולי זה מה שעזר לנבחרת לעבור את שלב הבתים, על אף ששחקני הסגל מספקים עד כה את אחד הטורנירים החלשים שזכורים לאוהדיהם.

הרבה סיפורים קשים סופרו על ארגנטינה בימים האחרונים: מרד של השחקנים, אירועים אלימים בחדר ההלבשה, מסי בדיכאון, ועוד. סמפאולי כמעט ואיבד את כיסאו עוד לפני סוף הטורניר, אבל בסופו של דבר, נראה שהניצחון החשוב על ניגריה הושג בזכות רוח הלחימה של דור השחקנים הנוצץ, שנראה כי יסיים את זמנו בנבחרת הלאומית בלי להוביל אותה להישג ממשי.

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

לא רק נמל בקפריסין: ההצעות שעשויות להקל על המצב ברצועת עזה

הרעב הערבי: אזרחי ירדן ומצרים כבר לא מוכנים לשתוק על המשבר

הקלטת חפץ מוכיחה: שומרי הסף ידעו על פרשת החשמלאי כבר ב-2010

בווידאו: תקציר הניצחון של ארגנטינה על ניגריה

באדיבות כאן 11 - המשדר הרשמי של מונדיאל 2018. שידורים חיים, תקצירים, סטטיסטיקות ועוד מחכים לכם ממש כאן >

קשה לקבוע אם הגיע לנבחרת לעלות לשמינית הגמר או לא, אבל לאלפי האוהדים הארגנטינאים שהגיעו לאצטדיון בסנט פטרסבורג זה ממש לא משנה, הם המנצחים האמתיים. האוהדים בתכלת דחפו את הנבחרת במשך 95 דקות, ולדקות ספורות גם מסי חזר להיות מסי, עם גול ובעיטה לקורה במחצית הראשונה, והרבה פעולות המעידות על כוח רצון במחצית השנייה. הלחימה של השחקנים הגיעה לשיאה כשמסצ'ראנו הוותיק שיחק עם פצע פתוח בפניו במשך חלק גדול מהמחצית השנייה, דבר האסור על פי חוקת המשחק. אך השופט הטורקי, שסיפק תצוגה חלשה, לא הורה לו לצאת מהמגרש לקבלת טיפול.

ניגריה הצילה את ארגנטינה במחזור הקודם וקרואטיה עזרה לה היום, אך בשבת מחכה מפגש מול צרפת החזקה. אם לשפוט לפי האיכויות שהציגו שחקני ארגנטינה במהלך העונה האחרונה בליגות הבכירות, ולא לפי שלב הבתים של הגביע העולמי, נראה שיש לנבחרת הזו עוד מה להציע. דור השחקנים שהוביל את הארגנטינים לשלב הגמר בשלושה טורנירים רצופים, אך חווה הפסדים צורבים בכולם, מבין שעל כתפיו מוטלת המשימה הגדולה מכל – לשמח את העם הארגנטיני, ולהשכיח במקצת את המציאות היום יומית, שלא תמיד פשוטה במדינה.

VAMOS ARGENTINA