הקלטת חפץ מוכיחה: שומרי הסף ידעו על פרשת החשמלאי כבר ב-2010

פרסום ראשון: דובר רה"מ ויועמ"ש המשרד שוחחו על החשד להעסקה פסולה של אבי פחימה במעון בקיסריה - חמש שנים לפני דוח המבקר בנושא. "כולם ייחקרו – תדווחי לווינשטיין"

פרסום ראשון: ניר חפץ, דובר ראש הממשלה לשעבר, שלומית פרגו ברנע, היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה לשעבר, חשב המשרד לשעבר ואפילו יהודה וינשטיין, היועץ המשפטי לממשלה לשעבר – כולם ידעו על החשד להעסקתו הפסולה של החשמלאי אבי פחימה במעון ראש הממשלה, חמש שנים לפני שהדבר פורסם בדוח המבקר.

מההקלטות עולה כי פרגו-ברנע וחפץ שוחחו על האפשרות כי קבלות ההעסקה שהוצגו אינן אמינות. על אחד המסמכים צוין יום הכיפורים כתאריך ביצוע עבודה של פחימה, דבר שהעלה את החשד כי מדובר בדיווח פיקטיבי.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

צפו: צרפת סיימה ראשונה בבית ג', ניצחון בכורה לפרו

רצח פאידה קדיס: כתב אישום צפוי להיות מוגש בשבוע הבא

דוח המבקר: קמפיין הפריימריז של אבי גבאי חרג בכחצי מיליון שקל

ניר חפץ ושרה נתניהו
 

ניר חפץ ושרה נתניהו (עמוס בן גרשום, לע"מ)

 

"למה לקח כל כל הרבה זמן לייצר אותה", נשמעת פרגו-ברנע אומרת לחפץ, בהתייחסות לרשימת הביקורים של פחימה במעון בקיסריה, "ומי לידינו שגם הרשימה אחרי שלושה חודשים לא נעשתה בדרך פיקטיבית, כולל סופי שבוע ויום כיפור?".

"אני חושבת שהסיבה לכך היא - אל"ף, זה כן לשלם כסף. בי"ת, אני חושבת שהיא לא נותנת לעובדים של משרד ראש הממשלה להיכנס לבית", הוסיפה היועצת המשפטית לשעבר של משרד ראש הממשלה.

חפץ, הציע בתגובה לבדוק את מצלמות האבטחה של המעון בקיסריה כדי לבדוק האם החשמלאי אכן הגיע ביום הקדוש. "כולם ייחקרו ואת תיחקרי", השיב חפץ לברנע-פרגו, "את כל הזמן חייבת לעשות הכול כדי שיהיה מנהל תקין". בנוסף, וידא חפץ כי פרגו-ברנע דיווחה על החשד ליועמ"ש וינשטיין. בעקבות הקלטה זו זומנה היועצת לעדות במשטרה.

כזכור, בשנת 2015 דוח המבקר חשף כי העסקת פחימה כחשמלאי התבצעה תוך עקיפה לא ראויה של מכרז. סמנכ"ל מבצעים ונכסים משרד ראש הממשלה לשעבר, עזרא סיידוף, העיד כי אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, אמרה לו "לעשות הכול" כדי לוודא שפחימה הוא שיועסק אצלה בקיסריה. עם זאת, היועמ"ש, אביחי מנדלבליט, החליט שאין די ראיות כדי להוכיח שהעסקתו הפגומה לכאורה של סיידוף נעשתה בידיעתה של הגברת נתניהו.

בד בבד, היום דווח כי המשטרה מנסה לבצע תיאומים לחקירה נוספת של ראש הממשלה בתיקים 2,000 ו-4,000.