רצח פאדיה קדיס: כתב אישום צפוי להיות מוגש בשבוע הבא

על פי ההערכות, הרקע לרצח, שבוצע לפי החשד ע"י בתה של קדיס ובן זוגה, הוא התנגדות האם ליחסים. המשטרה פענחה את המקרה, אולם מרבית הפרטים חוסים תחת צו איסור פרסום

כתב האישום בגין הרצח של פאדיה קדיס, אלמנת ראש האגודה הנוצרית ביפו, צפוי להיות מוגש בשבוע הבא. זאת, לאחר שהיום (שלישי) הוארך מעצרם של שני החשודים, טרייסי, בתה של קדיס, ובן זוגה אמיר מרמש. על פי ההערכות, הרקע לרצח, הוא התנגדות האם למערכת היחסים בין השניים - נוצרייה ומוסלמית.

עד כה, לא ניתן להגיד באופן מובהק אם ההתנגדות נבעה ממניעי דת או ממניעים אחרים. החוקרים פענחו כמעט באופן מלא את המקרה, אולם מרבית פרטיו יפורסמו רק עם הגשת כתב האישום, אז יוסר צו איסור הפרסום שהוטל על פרטי החקירה. 

לפני כשבוע וחצי הותר לפרסום כי החשודים ברצח קדיס בת ה-52 שנדקרה למוות בתחילת יוני ביפו, הם בתה טרייסי קדיס ובן זוגה אמיר מרמש בני ה-19. על פי החשד, מרמש היה זה שדקר למוות את קדיס, בזמן שהתקלחה. לאחר מכן, נמלטו מרמש וטרייסי מהדירה, כשהם לוקחים איתם את כרטיסי האשראי של האם. לאחר מספר שעות, נעצרו השניים על ידי המשטרה.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

הישג לטראמפ: צו איסור הכניסה ממדינות עם רוב מוסלמי אושר

דוח המבקר: קמפיין הפריימריז של אבי גבאי חרג בכחצי מיליון שקל

ראש מועצה מהצפון נחקר בחשד להטרדה מינית של אחת מעובדותיו

אלמנתו של גבי קדיס, יושב ראש האגודה הנוצרית אורתודוקסית שנרצח במהלך תהלוכת חג המולד לפני כשש שנים, נמצאה מחוסרת הכרה, עם סימני דקירה ואלימות, בביתה ברחוב אהבת ישראל שביפו. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהגיעו לזירה מצאו אותה ללא רוח חיים במקלחת, ונאלצו לקבוע את מותה במקום. 

 פאדיה קדיס ובתה טרייסי החשודה ברצח
 

פאדיה קדיס ובתה טרייסי החשודה ברצח (חדשות עשר)

 

גבי קדיס נרצח בשנת 2012, ולפני שנתיים הורשעו שלושה בני אדם במעורבות ברציחתו. לפי כתב האישום נגד השלושה, הם קשרו קשר לגרום למותו של קדיס, על רקע מחלוקת על דירת מגורים שבבעלות האגודה הנוצרית. הם דקרו אותו למוות ברחוב יפת ביפו, בסמוך לבית ספר, כאשר הוא שב מתהלוכת חג המולד האורתודוקסי. התוקף, שהיה לבוש בבגדים הדומים לזה של סנטה קלאוס, דקר את קדיס בגבו ונמלט מהמקום.