ילדי מהגרים במתקנים אמריקניים, חדשות עשר

"לקחו אותו בשינה": מהגרים בארה"ב משחזרים את הפרידה מילדיהם

רק כ-20% ממשפחות המהגרים שהופרדו אוחדו מחדש. כעת, נחשפות עדויות על הרגעים שבהם נלקחו ילדים ועברו למתקני כליאה. "אבא, אתה הולך לכלא - לאן אני הולכת?"

קרוב לשבוע עבר מאז שהנשיא האמריקני, דונלד טראמפ, חתם על צו האוסר להפריד ילדי מהגרים מהוריהם. 522 משפחות אוחדו מחדש, אך למעלה מ-2,000 ילדים עדיין נמצאים במתקני הכליאה, ללא אבא ואמא.

כעת, נחשפו עדויות הורים על החוויה הטראומתית. "לא יכולתי לומר לו דבר, כי הם לקחו אותו כשהוא ישן", סיפרה מרים, שהופרדה מבנה בן ה-4, "הם לקחו את בני בזריחה, זה היה בין שישי לשבת. האדם מרשות ההגירה אמר לי 'תכיני את הבן שלך כי אנחנו לוקחים אותו למקלט'. 'אבל למה', שאלתי אותו, 'כי עכשיו ילדים מופרדים מהוריהם', הוא ענה".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>
הישג לטראמפ: צו איסור הכניסה ממדינות עם רוב מוסלמי אושר

דוח המבקר: קמפיין הפריימריז של אבי גבאי חרג בכחצי מיליון שקל

ראש מועצה מהצפון נחקר בחשד להטרדה מינית של אחת מעובדותיו

 כריסטיאן, מהגר שילדתו בת ה-5 הופרדה ממנו
 

כריסטיאן, מהגר שילדתו בת ה-5 הופרדה ממנו (חדשות עשר)

 

"הדבר הקשה ביותר היה כשהיא הופרדה ממני",סיפר בדמעות כריסטיאן, אב לילדה בת 5, "היא בכתה בלי שליטה. קראה לי ואמרה שהיא רוצה אותי. ביקשתי מאלוהים שייתן לי את ההזדמנות להיות איתה כאן שוב. היא לא כועסת עליי או שום דבר כזה. כשהגורמים הרשמיים אמרו לי שיפרידו אותי ממנה, היא אמרה לי - 'אבא, אתה הולך לכלא ולאן אני הולכת?'".

בד בבד, אמריקנית שעבדה במתקן שבו הוחזקו ילדים, תיעדה את המתרחש בהם. בשעות היום הם שוהים במתקנים, ובלילה הם עוברים לבתי אומנה. בעקבות מה שראתה, התפטרה האישה מעבודתה.

בינתיים, למרות שטראמפ מתעקש שאין שינוי במדיניות "אפס סובלנות" המופעלת נגד מהגרים, חזרו בארה"ב לנוהל שהיה בימי הנשיא אובמה, עד שתוסדר מדיניות חדשה בנושא. אז, בזמן שחיכו לשימוע, יכלו המהגרים להיות עם הקהילה שלהם, במידה ואין להם עבר פלילי.