פליטים מדרעא, step news

בצל הלחימה - שר החוץ הירדני הכריז: "לא נכניס פליטים מסוריה"

על פי נתוני האו"ם לפחות 45 אלף בני אדם נמלטו מדרעא לעבר הגבול הדרומי. עם זאת, השר איימן ספדי טען כי "אין נוכחות פליטים בגבול שלנו", והתנער מאחריות לטיפול בהם


 

שר החוץ הירדני, איימן ספדי, אמר היום (שלישי) כי ארצו לא תקלוט פליטים שיגיעו מסוריה. "אין נוכחות פליטים בגבול שלנו, הם נעים לכיוון פנים-סוריה", טען ספדי, שהטיל את האחריות על סיוע לתושבי דרום סוריה על האו"ם.

מוקדם יותר, האו"ם דיווח כי למעלה מ-45 אלף איש נמלטו מאזור הלחימה בדרעא, בעקבות ההפצצות שמבצע צבא אסד באזור. לדברי הארגון, הפליטים נעים לכיוון הגבול עם ירדן, במטרה לחצות אותו ולהיכנס למדינה השכנה. שר החוץ הירדני, כאמור, הכחיש את הדיווח.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

דוח המבקר: קמפיין הפריימריז של אבי גבאי חרג בכחצי מיליון שקל

ראש מועצה מהצפון נחקר בחשד להטרדה מינית של אחת מעובדותיו

דיווח: ישראל והודו על סף חתימה על הסכם צבאי ענק

 פליטים מדרעא
 

פליטים מדרעא (step news )

 

בימים האחרונים מנהל צבא אסד לחימה במורדים שבמחוז דרעא, במטרה לכבוש מהם את השטח. גם היום נמשכו התקיפות של המשטר. הבוקר דווח כי הצבא הצליח לכבוש חלק מהשטח באזור הדרומי, הקרוב לגבול עם ירדן.

הלילה, הטלוויזיה הרשמית בסוריה דיווחה כי שני טילים ישראליים נפלו בסמוך לנמל התעופה הבין-לאומי של דמשק. הארגון הסורי לזכויות אדם דיווח כי מטרות התקיפה המיוחסת לישראל היו מחסני תחמושת של מיליציות הנאמנות למשטר אסד, שפעיליהם אינם סורים. דובר צה"ל מסר בתגובה: "איננו מגיבים לדיווחים זרים".

בסוכנות הידיעות הסורית הרשמית "סאנא" דווח כי מטרת המתקפה הישראלית הייתה להרים את מורל ארגוני המורדים, "לאחר האבדות הכבדות שספגו מהצבא הסורי והשתלטותו מחדש על מאות ק"מ בדרעא, חומס, דמשק ודיר א-זור". עוד נכתב כי קיימות ראיות לכך שקיים קשר הדוק בין המורדים לישראל.

בראשון, דווח כי מטוסים רוסיים ביצעו כ-30 תקיפות באזור דרעא, לראשונה מאז חתמה על הסכם הפסקת אש לפני כשנה. בתגובה לדיווח, שלחה ארה"ב מסר לארגוני המורדים וכן לאסד, כי אינה מתכוונת להתערב בלחימה המתרחשת, חרף התקיפה הרוסית.