טיל גיל (ספייק), רויטרס

דיווח: ישראל והודו על סף חתימה על הסכם צבאי ענק

לפי כלי תקשורת בהודו, מנכ"ל משרד הביטחון יגיע לניו דלהי כדי לסגור עסקה שבמסגרתה יקבל הצבא ההודי 4,500 טילי "ספייק", בתמורה ל-500 מיליון דולרים

הודו וישראל נמצאות על סף חתימה על עסקה בהיקף של 500 מיליון דולר, שבמסגרתה תרכוש הראשונה כ-4,500 טילים מסוג "ספייק" - כך דווח היום (שלישי) בכלי תקשורת בהודו. לפי הדיווח, ככל הנראה העסקה תיסגר כאשר אודי אדם, מנכ"ל משרד הביטחון, יגיע לניו דלהי ב-2 ביולי לדיון ביחסים הבילטרליים ובשיתוף הפעולה הביטחוני בין המדינות.

לפי הדיווחים, מדובר ברכישת טילי ספייק בעלי טווח של עד שמונה קילומטרים. דיפלומטים ישראלים אישרו בפני העיתון "הינדוסטאן טיימס" את הידיעה, ואמרו כי שני הצדדים ממתינים לאישור הסופי של ממשלתו של נרנדרה מודי. 

הידיעה מגיעה לאחר שבחודש נובמבר שעבר בוטלה עסקה בין חברת "רפאל" לממשלת הודו, במסגרתה הייתה אמורה החברה לייצר 3,000 מערכות טילי ספייק עבור צבא ההודי. הרכש השתנה ונהפך למסלול עסקה מממשלה – לממשלה, כך החוזה תוקן לרכישה ישירה של 4,500 מערכות נשק.

>> עוד כתבות מחדשות עשר:

הביקור המלכותי: הנסיך ויליאם נפגש עם ראש הממשלה נתניהו

ועדת השחרורים החליטה: הזמר קובי פרץ ישוחרר בחודש הבא

איש הסוד של אבו מאזן או יריבו המושבע: מי ינהיג את הפלסטינים?

במהלך ביקורו של מנכ"ל משרד הביטחון בהודו, שם הוא עתיד לשהות יום אחד, הוא ייפגש עם מקבילו סנג'אי מיטרה ובנוסף יערוך ביקור אצל שר הביטחון ההודי, נירמלה סירתמן. לפי הדיווחים, ייתכן כי אדם ידון עם הבכירים על רכישות נוספות מהתעשייה הביטחונית הישראלית, הכוללות מערכת מכ"ם חדשה.