בדקנו מאה מוצרי מזון וגילינו - המחירים ממשיכים לנסוק

אמנם שרי האוצר והכלכלה הבטיחו לטפל בבעיה לעומק, אך מערכת "ברקוד" גילתה כי מגמת ההתייקרות לא נעצרה. ברשת "יינות ביתן" חלה עלייה של 53% במחירי המזון

גל ההתייקרויות במשק: רק ביום חמישי שעבר הכריזו שרי האוצר והכלכלה שיבחנו כל מוצר שיש לגביו חשש להתייקרות והבטיחו שינסו לטפל בבעיה לעומקה. מערכת "ברקוד" יצאה לבדוק את השינויים שחלו וערכה השוואת מחירים בכל הקטגוריות בכל רשתות השיווק.

"לאחר בדיקה של כמאה מוצרים שבדקנו בשנת 2017 לעומת 2018, בהחלט אפשר לומר שרואים עלייה של מחירים ומגמה שממשיכה זאת", אמר מנכ"ל Mysupermarket, יואב מייזלין. ברשת "מגה בעיר", פירורי הלחם התייקרו ב8.7%, קמח לבן של סוגת ב-14.7%, לחם ברמן ב-29%, מחירו של פתי בר עלה ב-50% והאפונה הקפואה של סנפרוסט ב-100%.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

חוצה מעמדות: המחאה באיראן צפויה להימשך - ולהתרחב

דרס למוות ילד בן 12, נמלט מהמקום - והסגיר עצמו

איש הסוד של אבו מאזן או יריבו המושבע: מי ינהיג את הפלסטינים?

 סופר
 

סופר (חדשות עשר )

 

לצד העליות במחירים יש גם ירידות, אך הן אינן משמעותיות. ברשת "שופרסל" 13% מהמחירים ירדו, 58% לא השתנו אך 29% ממוצרי המזון עלו. ברשת "יינות ביתן" העלייה דרסטית בהרבה – 53% מהמחירים עלו, 9% ירדו ו-31% לא השתנו. תמיר בן שחר, יועץ כלכלי ושיווקי בצ'מנסקי בן שחר ושות' סיפר כי "תהליכים בשווקים לוקחים זמן. תוצאות מגיעות לפעמים שנה עד שלוש אחרי. המצב של העדר התחרות מייצר תמריץ הרבה יותר נמוך לרשתות לשמור על המחירים".

לצד העליות החד-משמעיות בכמעט כל מוצרי המזון, מהלך של משרד הכלכלה בשנים האחרונות הביא לירידה בבשר הקפוא כאשר החליטו לפתוח את התחרות על הבשר הטרי באמצעות מתן מכסות פטורות ממכסי יבוא. מאר פונטיין, נציג ארגון מגדלי הבקר של צרפת אמר: "הביקוש לבשר טרי עולה, ורק אירופה יכולה לספק אותו במחיר הגיוני".