נתניהו ואבו מאזן, רויטרס

במקביל לביקור אבו מאזן - "נתניהו בוחן הגעה לגמר המונדיאל"

מוקדם יותר הודיע יו"ר הרשות הפלסטינית כי יגיע למשחק הגמר של גביע העולם בכדורגל. בשנתיים האחרונות ניסה פוטין לארגן פגישה בין שני המנהיגים ללא הצלחה

  • פורסם ב:
  • 25/06/2018 15:58
  • |
  • עודכן ב:
  • 25/06/2018 19:59
  • |
  • כתבים:
  • ברק רביד

גורמים בסביבת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמרו היום (שני) כי נתניהו בוחן את האפשרות להגיע למשחק הגמר של גביע העולם בכדורגל שייערך ב-15 ביולי במוסקבה.

לדבריהם, נתניהו הוזמן ע"י נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, וקיימת אפשרות שייענה לה בחיוב. פוטין הזמין עוד כמה מנהיגים לגמר המונדיאל. הבוקר הודיע יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן כי יגיע לאירוע.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

מאמצי חילוץ בתאילנד: קבוצת כדורגל נערים לכודה במערה

ריאליטי שייח': מה הביא לכשלון הנבחרות הערביות ב מונדיאל 2018?

הטייסת שלא חוששת מתחרות: התשדיר הוויראלי של המועמדת לקונגרס

נכון לעת זו לא ידוע על כל מגעים לקיום פגישה בין נתניהו לאבו מאזן במוסקבה. בשנתיים האחרונות ניסה פוטין כמה פעמים לארגן פגישה בין שני המנהיגים בבירת רוסיה. אבו מאזן הביע נכונות לקיים פגישה כזו אולם נתניהו הסתייג והתחמק ממתן תשובה ברורה לפוטין. השגריר הפלסטיני במוסקבה הצהיר כי אבו מאזן לא מתנגד לקיום פגישה עם נתניהו במוסקבה בשולי גמר המונדיאל וכי אבו מאזן כבר הביע הסכמה לפגישה כזו לפני שנתיים.

בתוך כך, בכיר חמאס מוסא אבו מרזוק שעתיד לבקר במוסקבה, התראיין לערוץ "אל-מיאדין" ואמר: "בכירים ברוסיה הדגישו בפנינו כי הם מסרבים לעסקת המאה. משלחת חמאס תצא לביקור במספר מדינות, ביניהן איראן". עוד ציין כי "מוסקבה ואנחנו (חמאס) מסכימים שאין להעביר את עסקת המאה שמטרה לפתוח חזית נגד איראן".

פגישת נתניהו עם קושנר וגרינבלט
 

פגישת נתניהו עם קושנר וגרינבלט(חיים צח, לע"מ )

 

שלשום נפגש ראש הממשלה נתניהו בפעם השנייה עם ג'ארד קושנר וג'ייסון גרינבלט, שליחי הבית הלבן שמבקרים באזור בימים אלה, על מנת להמשיך ולדון עמם בתוכנית השלום של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, וכן המאמצים למנוע הסלמה ביטחונית והומניטרית בעזה. קודם לכן נועד נתניהו עם השניים במשך ארבע שעות בלשכתו שבירושלים. בפגישה השתתפו גם שגריר ישראל בארה"ב, רון דרמר, וכן שגריר ארה"ב בישראל, דיוויד פרידמן.

בכיר הרשות הפלסטינית סאיב עריקאת תקף את הביקור וטען כי הוא נועד להביא להפלת ההנהגה הפלסטינית. עוד אמר עריקאת כי השניים ניסו בביקורם "לחסל את סוכנות הסעד אונר"א ואת סוגיית הפליטים". עם זאת הוא ציין כי "העמדה הערבית הייתה מאוחדת ודבקה בעקרונות היסוד".

קושנר עצמו אמר בריאיון לעיתון הפלסטיני "אל-קודס" שהתפרסם אתמול כי במידה שאבו מאזן יהיה מוכן לשוב לשולחן המו"מ, ארה"ב תסכים לדון עימו בפרטי "עסקת המאה", המתווה להסכם שלום ישראלי-פלסטיני שוושינגטון מגבשת.

קושנר סירב לחשוף פרטים מ"עסקת המאה", אך טען כי תהיה מוכנה בקרוב, ובמידה שאבו מאזן לא יסכים לשוחח עם ארה"ב, וושינגטון תפרסם את פרטי ההסכם כמו שהוא. מדובר בריאיון ראשון שנותן קושנר, ראש "צוות השלום" של הבית הלבן, בנוגע לתוכנית המתגבשת.