ריבלין ל"אורלי וגיא": "למה צריך רגעים קשים כדי להתאחד?"

נשיא המדינה אמר כי "חבל שישראלים מצליחים לשתף פעולה רק במקרי מצוקה". על המתיחות בדרום אמר: "הבטחתי לילדי עוטף עזה כי קרב היום שבו הם לא יצטרכו לפחד מעפיפונים"

נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס הערב (שני) בתוכנית "אורלי וגיא" למתיחות בין חמאס לישראל: "האינטרס שלנו הוא לחיות בשלום – איש מאיתנו לא יכול לגרש את האחר, אך כשיש רצון, אפילו אם הוא רק ברמת המחשבה, לחסל את מדינת ישראל אנו נמצאים בבעיה". ריבלין סיפר על האירוח של ילדי הגן במועצה האזורית אשכול שבו פגעה פצצת מרגמה: "במהלך הביקור ביקשתי מהם שיביאו עפיפונים וסיפרתי להם איך אהבתי לשחק עם זה כשהייתי קטן, הבטחתי להם שהיום שבו הם לא יפחדו מעפיפונים – קרב".

ריבלין התייחס גם לשינוי הפוליטי במערכת העולמית: "הדמוקרטיה מחייבת את המנהיגים להשיג תומכים ע"י שכנוע בני עמם שהם הטובים ביותר עבורם. כשהייתי יו"ר הכנסת פגשתי פוליטיקאים רבים מכל העולם, ולכן אני יכול להגיד בביטחון כי ברוב הדמוקרטיות בעולם כולם מנסים להכפיש את האחר". עוד הוסיף כי "הצורך הפוליטי הופך את המנהיגים לאנשים שחושבים כי מעצם היותם רוב הם יכולים להתעמר במיעוט. הדברים האלה חמורים ביותר ואסור שיקרו".
 

עוד כתבות בחדשות עשר >>

הטייסת שלא חוששת מתחרות: התשדיר הוויראלי של המועמדת לקונגרס

רכבו של מני נפתלי נשרף; המשטרה: ככל הנראה מדובר בניסיון הצתה

ההכנות האחרונות: הנסיך ויליאם יגיע היום לישראל

הנשיא התייחס לתופעת ההתעללויות בגני ילדים שעלתה לכותרות בשבועות האחרונים: "המקרים האלה אירעו מאז ומתמיד. לא הבליטו אותם כי אנשים רצו להדגיש רק את הדברים הטובים ולא את הרעים". ריבלין הוסיף כי "ההורים חייבים להיות ערניים ולשתף את ההורים האחרים כשהם רואים אירוע חריג". הנשיא אמר כי "עם ישראל ידוע ביכולתו להתאחד ברגעים קשים ובמקרי מצוקה, אך למה צריך להגיע לרגעים קשים בשביל לחיות בשלום ובשיתוף פעולה?".

בסיום דבריו התייחס למונדיאל שנערך בימים אלה ברוסיה וסיפר כי בעברו הרבה לטוס כדי לצפות במשחקי אליפות העולם בכדורגל: "למרות העומס, כל ארבע שנים הייתי לוקח הפסקה". ריבלין אמר כי "היום אני אמנם לא יכול לראות את כל המשחקים, אך כשיש משחקים טובים אני דואג להיות עסוק במקום רחוק ומבודד". על ביטול משחק הנבחרת נגד ארגנטינה אמר "אני כועס על מסי, כי הוא הרגיז את הנכד שלי".