מיקי זוהר , חדשות עשר

הצעת פטור ממס לרה"מ אושרה להצבעה: "ראוי לשמור על כבודו"

ועדת הכספים דנה בהצעת החוק של מיקי זוהר במסגרתה ראש הממשלה לא ישלם תשלומים נלווים. רונזטל: "לא ייתכן שנפטור ממס לפני הפרדה ברורה בין הוצאותיו הפרטיות לציבוריות"

ועדת הכספים אישרה הבוקר (שני) להצבעה בקריאה ראשונה את הצעת החוק שהגיש ח"כ מיקי זוהר, שבמסגרתה יש לפטור ממס לתשלומים ושירותים הניתנים לראש הממשלה. "החוק נועד להגן על שכר ראש הממשלה ושכרו של כל ראש ממשלה שיבוא אחריו", טען ח"כ זוהר.

לדבריו, "החוק הזה חל על נשיא המדינה ואין סיבה שלא יחול על רה"מ ששכרו מדרדר ל-13 אלף שקלים. ראש הממשלה עובד 365 ימים בשנה לטובת המדינה ובאופן מקצועי וללא פוליטיקה. ראוי לשמור על כבודו ומעמדו". חברי הכנסת מיקי רוזנטל ומיכל בירן (המחנה הציוני) טענו כי הצעת החוק ראויה, אך היא אינה מונחת על שולחן הכנסת בעיתוי הנכון.
 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

הטייסת שלא חוששת מתחרות: התשדיר הוויראלי של המועמדת לקונגרס

מיירטי הרחפנים: רובים מיוחדים יירטו רחפני נפץ שנשלחו מהרצועה

המחליף של הרצוג בכנסת מטעם העבודה - בכלל לא חבר מפלגה

 מיקי זוהר
 

מיקי זוהר (חדשות עשר )

 

לירון נעים, נציגת משרד המשפטים, אמרה בדיון כי "אנחנו חושבים שההצעה מעוררת קשיים משפטים. ההצעה מבקשת לקבוע שראש ממשלה ייהנה מפטור ממס שאדם רגיל לא נהנה ממנו". לדבריה, "המהלך הזה סוטה מעקרון יסוד בדיני המס של נשיאה שוויונית בנטל המס. הפתרון לקושי הזה הוא גילום הוצאות ראש הממשלה שלא יפגע בשוויון. המדינה בכובעה כמעסיקה יכולה לגלם מס וכך להפחית מנטל המס על ראש הממשלה".

"אני חש בושה לנוכח עובדי מדינה הנמצאים כעת בוועדת הכספים, שקולם רועד ואימת משפחת ראש הממשלה על ראשם", צייץ רוזנטל לפני הדיון, והוסיף: "ברור לכולם שנתניהו ובעייתו הפכו את המדינה לפרה חולבת ומשיתים על הציבור את הוצאותיהם הפרטיות. שומרי סף החרדים למשרתם מסכנים את הדמוקרטיה".

במהלך הדיון, הוא טען כי "מיקי זוהר נשלח מטעם משפחת נתניהו לחלוב עוד ועוד מהקופה הציבורית לטובת הוצאותיה הפרטיות. ייתכן שנכון היה לפטור את ראש הממשלה ממס על חלק מההטבות המגולמות בשכרו, אבל לא ייתכן שנעשה זאת לפני שאנו קובעים אחת ולתמיד הפרדה ברורה בין הוצאותיו הפרטיות לאלו הציבוריות". לדבריו, "במשפחת נתניהו באמת מאמינים שהם משפחת אצולה ומשך שנים מסרבים בכל תוקף לעשות זאת. לשיטתם, אם אין טייקון שמשלם, עלינו הנתינים לממן. ח"כ זוהר ושאר חנפני ראש הביאו את הכנסת לשפל מביך, הכל על מנת לספק את תאוותם של הנתניהוז'".

גם ח"כ מוסי רז (מרצ) הגיב על הצעקת החוק: "עכשיו בועדת הכספים, ח"כ מיקי זוהר דואג למסכנים ומציע לפטור ממס את ראש הממשלה הדלפון שיש לו חשבון הוצאות מכספי ציבור על ביתו הקטן בקיסריה ואף על פי כן משכורתו דלה (ואף מילה על ארוחות שף, סיגרים ושמפניה ורודה)".