"יש למנוע מפגע חמור": קמפיין נגד מצעד הגאווה בראשון לציון

במקומות שונים בעיר נתלו מודעות נגד קיומו של המצעד ביום שישי הקרוב, בהן הוא כונה בין השאר "מצעד התועבה". מארגן המצעד: "בקלות יכול להתפרש כהסתה לרצח"

בווידאו - "באים לתת מענה לקהילה הגאה": המהפכה הלהט"בית בראשון לציון

ימים ספורים לפני מצעד הגאווה בראשון לציון, נתלו ברחבי העיר מודעות שונות, כחלק מקמפיין מחאה נגד המצעד  שיתקיים ביום שישי הקרוב.

"אנו פונים לכל מי שבידו לפעול ולעשות כל אשר ביכולתו למחאות בכל מקום כדי למנוע מפגע חמור זה", נכתב בין השאר במודעות, בהן כונה המצעד, "מצעד התועבה".  

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

תיעוד: בלוני תבערה מופרחים מעמדות חמאס ברצועת עזה

ראשי המפלגות החרדיות: מתנגדים לחוק הגיוס במתכונתו הנוכחית

מיירטי הרחפנים: רובים מיוחדים יירטו רחפני נפץ שנשלחו מהרצועה

אלי ביטון, רכז קהילה ונוער להט"ב בעיריית ראשון לציון וממארגני המצעד, אמר בתגובה כי "עצוב לי לראות שאנשים השקיעו משאבים וכסף על הדפסת מודעות שנאה כאלו. חשוב להבין משהו פשוט: "המילים 'אנו פונים לכל מי שבידו לפעול ולעשות כל אשר ביכולתו למחאות בכל מקום כדי למנוע מפגע חמור זה' בקלות יכול להתפרש כהסתה לרצח. ראינו את זה ב-2015 במצעד בירושלים ואני מקווה שלא נראה את זה שוב לעולם".

שלט נגד מצעד הגאווה בראשון לציון

שלט נגד מצעד הגאווה בראשון לציון (אלי ביטון)

 

עוד אמר ביטון כי "לקרוא מודעה שפותחת במילים 'עיריית ראשון לציון הכריזה מלחמה נגד השבת והקדושה' נשמעת לי כל כך הזויה וריקה מתוכן. מטרת המצעד שלנו היא שוויון זכויות לכל אדם באשר הוא אדם. המצעד לא נועד לפגוע ברגשות הציבור הדתי בעיר. שום שלט לא יעצור את המאבק שלנו לשיוויון מלא".

במועצה הדתית בעיר מסרו בתגובה כי לא כתבו את המודעות, זאת אף על פי ש"רבני העיר" חתומים עליהן. 

בתוך כך, אלפים ציינו ביום שישי האחרון את מצעד הגאווה ה-12 בחיפה, לאחר שלאחרונה נערכו מצעדי גאווה בערים כגון כפר סבא ותל אביב.