המחליף של הרצוג בכנסת מטעם העבודה - בכלל לא חבר מפלגה

רוברט טיבייב, חבר הכנסת לשעבר שצפוי להחליף את יצחק הרצוג בכנסת בעקבות בחירתו ליו"ר הסוכנות היהודית עזב את המפלגה לפני כחצי שנה. "ודאי שראוי שאהיה חבר מטעמה"

מבוכה גדולה למפלגת העבודה: רוברט טיבייב, חבר הכנסת לשעבר שצפוי להחליף את יצחק הרצוג בכנסת בסיעת המחנה הציוני בעקבות בחירת האחרון ליו"ר הסוכנות היהודית, כלל אינו חבר מפלגה. טיבייב עזב את המפלגה לפני כחצי שנה לאחר שכנראה נואש מהסיכוי לחזור לכנסת.

בשיחה עם חדשות עשר, לשאלה האם ראוי בעיניו שיהיה חבר כנסת מטעם מפלגה שבה הוא כבר לא חבר, השיב טיבייב "ודאי שכן... המפלגה היא הפלטפורמה לכל דבר ועניין". טיבייב היה עד כה חבר בארבע מפלגות: ישראל ביתנו, קדימה, התנועה והעבודה. במערכת הפוליטית מספרים שטיבייב היה במגעים לחזור לישראל ביתנו כשהתברר שהוא צפוי לחזור לכנסת מטעם העבודה.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

תיעוד: בלוני תבערה מופרחים מעמדות חמאס ברצועת עזה

ראשי המפלגות החרדיות: מתנגדים לחוק הגיוס במתכונתו הנוכחית

הסדר למאיר אברג'יל ומוטי חסין - צפויים לרצות 5 שנות מאסר

כאמור, חבר הנאמנים של הסוכנות היהודית אישר היום את מינויו של יו"ר האופוזיציה הרצוג לתפקיד יו"ר הסוכנות. "אני מאוד מתרגש ומעריך מאוד את האמון שקיבלתי מכולכם, מחבר הנאמנים של הסוכנות היהודית", אמר הרצוג לאחר ההצבעה. "נחמן מברסלב אמר, 'כל העולם כולו גשר צר מאד'. אני חושב שהסוכנות היהודית היא הגשר הצר הזה והחזק בין עם ישראל בתפוצותיו לבין מדינת ישראל, ועל הגשר הזה צריך לשמור מכל משמר". לדבריו, "האתגרים שעומדים בפני הגשר הזה הם עצומים. הגשר הזה ילד את מדינת ישראל, הביא את העלייה העצומה של מיליוני בני אדם לארץ ישראל והגשר הזה עכשיו מתמודד עם האתגרים העכשוויים המורכבים והמסובכים ביותר שעומדים בפני העם היהודי בדור הזה".

 יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק בוז'י הרצוג
 

יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק בוז'י הרצוג( חדשות עשר)

 

בהמשך, אמר הרצוג ל"לונדון את קירשנבאום" כי "נתניהו לא היה מעוניין בי וניהל נגדי קרב קשה מאוד בשבוע האחרון. נתניהו סרב בתוקף למינוי שלי ורצה את שטייניץ, אבל המזל שלי היה שהחוקה של הסוכנות שונתה לפני עשור, כך שעל מנת להיבחר, הייתי צריך לקבל רוב של 90% בקרב עשרה חברי ועדה והם אלה שרצו אותי".

תפקיד יו"ר הסוכנות שייך באופן מסורתי לליכוד, ולכן בפגישה שקיימה הוועדה בשבוע שעבר עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הסתייג האחרון ממינויו של הרצוג והביע תמיכה במינוי השר יובל שטייניץ. עקב הפרסום על המלצת הוועדה, נתניהו ביטל את ישיבת ועדת התיאום עם חבר הנאמנים של הסוכנות שתוכננה להתקיים מחר. גורמים בסוכנות אמרו שלשכת רה"מ לא מסרה סיבה לביטול, אולם ההערכה היא כי מדובר באקט מחאתי מצידו של נתניהו על החלטת הוועדה.