תיעוד: בלוני תבערה מופרחים מעמדות חמאס ברצועת עזה

צה"ל תקף רכבים ששימשו חוליות משגרי בלוני תבערה תמאז הבוקר פרצו בעוטף 26 שריפות. כמו כן, ברצועה דווח כי צה"ל תקף עמדות חמאס. הפלס': 3 פצועים בדרגות שונות

המתיחות בדרום נמשכת: צה"ל תקף אתמול (ראשון) באמצעות כלי טיס כלי רכב ששימש חוליה ששיגרה בלוני תבערה בדרום רצועת עזה. הפלסטינים דיווחו כי אין נפגעים באירוע. כמו כן, הותקפה עגלה המשמשת חוליות טרור של ארגון הטרור חמאס בהכנת בלוני תבערה ונפץ בצפון רצועת עזה. בצה"ל אף פרסמו הערב שמות חברי חוליות בלוני תבערה.

נוסף לכך, התקשורת הפלסטינית דיווחה כי צה"ל ירה פגזים לעבר עמדת תצפית של חמאס, ממזרח למחנה הפליטים אל-בורייג' שבמרכז הרצועה. מאוחר יותר דווח כי הופצץ מוצב חמאס שנמצא מערבית לאל-בורייג', וכן אדמה חקלאית הקרובה למוצב חמאס במזרח הרצועה. משרד הבריאות בעזה מסר כי שלושה בני אדם נפצעו בתקיפת חיל האוויר.

בווידאו: הפרחת בלוני נפץ מעמדת חמאס >>

מאז שעות הבוקר אתמול פרצו ביישובי העוטף 26 שריפות. בין היתר, נרשמו דליקות בבארי, בחולית, ומספר שריפות פרצו באזור ניר עם. במהלך השבת לוחמי האש טיפלו ב-26 שריפות, בהם באזור גבעת יהודה, בנחביר, בקיבוץ ארז ובכיסופים. כלי טייס של חיל האוויר ירה טיל אזהרה בסמוך לחולייה של מפריחי בלוני תבערה בצפון הרצועה, וגם באירוע זה לא היו נפגעים.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

ראשי המפלגות החרדיות: מתנגדים לחוק הגיוס במתכונתו הנוכחית

הסדר למאיר אברג'יל ומוטי חסין - צפויים לרצות 5 שנות מאסר

משנת 2010: הוכפלו התלונות על הטרדה מינית במקום העבודה

 שריפה במועצה האזורית שדות נגב
 

שריפה במועצה האזורית שדות נגב (רפי בביא )

 

במקביל, בסרטון שהועלה לטוויטר נראה פעיל ארגון טרור פלסטיני בשם "כתאיב אל-מוג'הדין" אוסף חומר מודפס על אלוף פיקוד הדרום הרצי הלוי, לכאורה במטרה לפגוע בו. זאת כחלק מלוחמה פסיכולוגית נגד ישראל, כשבסוף הסרטון נכתב "לא נהיה סבלניים כלפיכם לעוד הרבה זמן" 

גם הגזרה הצפונית לא הייתה שקטה אתמול. טיל פטריוט שוגר בשעות הבוקר לעבר כלי טיס בלתי מאויש שהתקרב לשטח ישראל מכיוון סוריה, אך לא חצה את הגבול. מדובר צה"ל נמסר כי הטיל לא פגע בכלי הטיס, אך כתוצאה מהירי הוא התרחק מהגבול. "צה"ל לא יאפשר הפרה של הריבונות האווירית של מדינת ישראל ויפעל נגד כל נסיון לפגיעה באזרחיה", נמסר בהודעת הצבא.

 שריפה במועצה האזורית שדות נגב
 

שריפה במועצה האזורית שדות נגב (רפי בביאן)