אבי גבאי, חדשות עשר

ניצחון זמני למתנגדי גבאי: צו מניעה להצבעה על ביטול הבחירות

ביהמ"ש קבע דיון נוסף בעניין הבחירות בוועידת העבודה מחר, אולם נמשכים המאמצים לאפשר את ההצבעה עוד הערב. בסביבתו של יו"ר המחנה הציוני טענו: "הטעו את בית המשפט"

מכה ליו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי: בית המשפט קבע היום (ראשון) כי מחר ייערך דיון נוסף בעניין הבחירות בוועידת העבודה, למרות זאת, נמשכים המאמצים מול בית המשפט לאפשר את ההצבעה עוד הערב.

מדובר בהחלטה שנוגדת את רצונו של יו"ר המפלגה, זאת מאחר והוא מעוניין להפוך את ועידת המפלגה לגוף גדול יותר ולבטל את הבחירות אליה, כך שכל מי שיציב מועמדות יהיה חבר בה. אנשיו של גבאי מסרו בתגובה להחלטת המשפט כי העותרים הטעו אותו.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

ניצחון זמני למתנגדי גבאי: צו מניעה להצבעה על ביטול הבחירות

משנת 2010: הוכפלו התלונות על הטרדה מינית במקום העבודה

פטריוט שוגר לעבר כלי טיס שהתקרב לגבול מכיוון סוריה

רצונו של גבאי התקבל בביקורת רבה בקרב חברי מפלגה כאשר ח"כ עמיר פרץ וח"כ איתן כבל, וכן יו"ר ההסתדרות, אבי ניסקורן, הביעו התנגדות לביטול הבחירות. "כך נראה הסוף!", צייץ ח"כ איתן כבל, "הנהלת מפלגת העבודה מחליטה לדרוס את החוקה ואת מוסדותיה השיפוטיים. חוק עוקף ופסקת התגברות - הנהגה שנוטשת את דרכה ואת ערכיה הדמוקרטיים. D9 תוצרת בית!".

אבי גבאי
 

רצונו יבוטל? אבי גבאי (רויטרס)

 

בחדשות עשר פורסם כי ח"כ פרץ, לשעבר יו"ר מפלגת העבודה, יצא בחריפות נגד גבאי במהלך כינוס הנהלת המפלגה. בהקלטות שהגיעו לידי חדשות עשר ניתן לשמוע את פרץ אומר: "בסופו של יום הוא (גבאי) אמר לי 'שמע - החלטתי לרדת מהעניין הזה אבל בוא תתמוך בהקמת...".

גבאי קטע את דבריו ואמר: "לא ביקשתי ממך לתמוך בשום דבר עמיר, סלח לי. אני לא צריך תמיכה ממך בשום דבר. אני צריך תמיכה ציבורית ממך בחוץ, לא בתוך המפלגה". פרץ נשמע עונה בכעס: ״אתה דוחף את כולם לעסקנות. עוד לא הייתה מעולם מפלגה עם עסקנות כל כך גדולה כמו בתקופה שלך".

מטעם מפלגת העבודה נמסר בתגובה: "כינוס הוועידה שתוכנן להתקיים הערב בוטל. בית המשפט המחוזי הוציא צו מניעה לכינוס היום, וידון מחר על מועד אפשרי אחר לכינוס ועידה. לצערנו גורמים אינטרסנטים בחרו להטעות ביודעין את בית המשפט ולטרטר מאות אנשים על מנת לשמר את המחנאות על פני טובת המפלגה והמדינה. אנחנו מאמינים שבית המשפט יכריע מחר לטובת פתיחת השורות והרחבת הגיוון במפלגה".