דריסה בגוש עציון: 4 חיילים נפצעו; החשוד נמלט והסגיר את עצמו

מחקירת החשד לפיגוע עולה כי הרכב פגע בכוח סיור רגלי בכפר חוסאן. הפצועים פונו לבית החולים, והחשוד נלקח לחקירה. דיווח פלסטיני: הנהג הפוגע טען כי מדובר בתאונה

תקרית שנייה בגוש עציון – בתוך שעות: שלושה חיילים וחיילת נפצעו אמש (שבת) מפגיעת רכב, סמוך לכפר חוסאן שבאזור ביתר עילית. החיילים הפצועים פונו לבית החולים שערי צדק שבירושלים. 

הרכב הפוגע נמלט לתוך הכפר. מדובר צה"ל נמסר כי "במהלך הלילה הסגיר עצמו לידי כוח צה"ל ושב"כ החשוד מפיגוע הדריסה אמש בכפר חוסאן. המחבל נלקח לחקירת כוחות הביטחון". על פי דיווחים פלסטיניים, הוא טען כי דרס את החיילים בטעות בשל התאורה הלקויה באזור, ונמלט כי חשש שהחיילים יירו בו.

מחקירה ראשונית עולה כי הרכב שבו נהג פלסטיני כבן 20 פגע בכוח צה"ל מגדוד קדם של פיקוד העורף שביצע סיור רגלי בכפר. מצבה של החיילת מוגדר בינוני, והיא סובלת משברים בגפיה. שלושת החיילים האחרים נפצעו קל ברגליהם.

 אירוע דריסה בגוש עציון
 

שלושה חיילים נפצעו. זירת האירוע (צילום פלסטיני)

 

מוקדם יותר אתמול ירה כוח של משמר הגבול לעבר פלסטיני כבן 30, תושב הכפר סעיר שבגוש עציון, סמוך למחסום הקיוסק שליד אבו דיס. מחקירת האירוע עלה כי הלוחמים חשדו שהאיש, שירד ממונית ונע לכיוון המחסום, נושא חפץ חשוד. 

עוד נמסר, כי החשוד קילל אותם וקרא לעברם "קריאות אסלאמיות דתיות". הלוחמים ירו בתחילה באוויר במסגרת "נוהל מעצר חשוד", ולאחר שלא עצר ירו ברגלו ועצרו אותו. הוא נפצע באורח קל ופונה על ידי כוח רפואה צבאי לקבלת טיפול רפואי. בבדיקה בכליו לא אותרו ממצאים חריגים. 

"הלוחמים פעלו כמצופה מהם לאור נסיבות האירוע", נמסר ממשמר הגבול, "בהתנהגותו של החשוד, בדבריו ולאור העובדה שהגעה רגלית אל המחסום היא חריגה במקום בו עוברים רק כלי רכב, הביאו לכך שהלוחמים פתחו בנוהל מעצר החשוד באופן מקצועי ומידתי".

 החשוד בפיגוע הדריסה בכפר חסאן לאחר שהסגיר עצמו לידי צה"ל
 

החשוד בפיגוע הדריסה בכפר חסאן לאחר שהסגיר עצמו לידי צה"ל (דובר צה"ל)