משמרות המהפכה באיראן, רויטרס

דיווח: מומחה לטילי נ"ט במשמרות המהפכה נהרג בקרבות בסוריה

ע"פ סוכנות הידיעות "פארס", הגנרל שאהרוח דאייפור, שאימן את לוחמי חיזבאללה, נקטל בלחימה מול דאע"ש בגבול סוריה-עיראק

גנרל במשמרות המהפכה האיראניים נהרג אתמול (שישי) במהלך קרבות עם דאע"ש בגבול סוריה-עיראק. כך דיווחה סוכנות הידיעות האיראנית "פארס", המקורבת למשמרות המהפכה.

הגנרל, שאהרוח דאייפור, מתואר בתקשורת האיראנית כמומחה לטילים נגד טנקים וכמי שבעבר היה אחראי על אימון אנשי חיזבאללה בטילים נגד טנקים.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

מונדיאל 2018: האלבנים משוויץ נקמו בסרבים על כר הדשא

משהו קטן וטוב: התיאטרון בו מופיעים ביחד נערים ערבים ויהודים

מזג האוויר: עומסי חום ברחבי הארץ; ריכוזי מדוזות גבוהים

על פי הדיווח, הגנרל האיראני נהרג באותו האזור שהופצץ ביום שני האחרון בתקיפה שיוחסה לישראל. בכיר אמריקני אמר אז כי התקיפה שבוצעה במהלך ליל שני במזרח סוריה, ובמהלכה נהרגו על פי דיווחי המרכז הסורי לזכויות אדם 38 לוחמים של מיליציות שיעיות ושל חיזבאללה, בוצעה על ידי כוחות צה"ל.

 הגנרל שאהרוח דאייפור ממשמרות המהפכה
 

הגנרל שאהרוח דאייפור ממשמרות המהפכה(mashreghnews)

 

התקיפה יוחסה תחילה לכוחות הקואליציה בהובלה אמריקנית הנלחמת בארגון דאע"ש באזור הגבול בין סוריה לעיראק, אך זמן קצר לאחר מכן התקבלה תגובה רשמית של גורמים אמריקניים המכחישים את ביצועה. המטרות שהותקפו ממוקמות בסמוך לעיר אל-בוכמאל, הצמודה לגבול בין סוריה לעיראק, ומרוחקות מאות קילומטרים מישראל. על פי הדיווח ב-CNN צה"ל סירב להתייחס לאירוע. 

הדיווחים הגיעו על רקע דבריו של בנימין נתניהו, שהתייחס בשבוע שעבר בפתח ישיבת הממשלה השבועית לנוכחות האיראנית במדינה השכנה. "אנחנו נפעל וכבר פועלים נגד ניסיונות של התבססות צבאית של איראן ושלוחותיה, גם בקרבת הגבול וגם בעומק סוריה. אנחנו נפעל נגד ההתבססות הזאת בכל מקום שהוא בסוריה", אמר ראש הממשלה, והוסיף: "בסוף השבוע שוחחתי עם נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, ועם מזכיר המדינה של ארצות הברית, מייק פומפאו. אנחנו שוחחנו בענייני האזור, אני חזרתי והבהרתי את העקרונות הבסיסים שמנחים אותנו ביחס לסוריה. קודם כל, איראן צריכה להסתלק מכל סוריה".