מסי בהלם אחרי הגול של מודריץ, רויטרס

בדרך להדחה? 3:0 לארגנטינה מול קרואטיה

מסי וחבריו נראו רע מול הקרואטים ו"האלביסלסטה" ספגו את התבוסה הקשה ביותר שלהם בשלב הבתים של המונדיאל מאז 1958. ההגעה לשמינית הגמר מתרחקת • צפו בשערים

האם ארגנטינה בדרך להדחה מהגביע העולמי? "האלביסלסטה" הובסו אתמול (חמישי) 3:0 על ידי קרואטיה במחזור השני של שלב הבתים בגביע העולמי והם בסכנת הדחה מהטורניר היוקרתי. 

ליאו מסי וחבריו נראו רע ברוב שלבי המשחק, דבר שבא לידי ביטוי במיוחד במהלך המחצית השנייה, אז הם ספגו שלושה שערים שקבעו את התוצאה הסופית. בדקה ה-53 לוח התוצאות הראה 0:1 לאחר שאנטה רביץ' ניצל טעות של ווילי קבאז'רו, שהרחיק לא טוב, על מנת לכבוש שער יפה מהאוויר.  

באדיבות כאן 11 - המשדר הרשמי של מונדיאל 2018. שידורים חיים, תקצירים, סטטיסטיקות ועוד מחכים לכם ממש כאן >

הארגנטינאים ניסו לחזור להתמודדות, אבל לא הצליחו לאיים בצורה משמעותית על שערו של דניאל סובאשיץ' ונראו אובדי עצות. עשר דקות לסיום, הכפילו הקרואטים את יתרונם לאחר שלוקה מודריץ' בעט מחוץ לרחבה כדור חזק ומדויק שנעצר רק ברשת של קבאז'רו. בדקה ה-90 סיפקו הקרואטים את אקורד הסיום לאחר שבסיומה של התקפה קבוצתית, מסר מתאו קובאצ'יץ' לאיבן ראקיטיץ', שמול שער חשוף כבש את השער השלישי של המנצחת, שהבטיחה את מקומה בשלב הבא.

"האלביסלסטה", שספגו את התבוסה הקשה ביותר שלהם בשלב הבתים של המונדיאל מאז ה-6:1 לצ'כוסלובקיה ב-1958, עם נקודה אחת בלבד משני משחקים והם בסכנת הדחה ממשית מהטורניר ברוסיה.  בארגנטינה, שכעת לא תלוים רק בעצמם, יקוו שניגריה תנצח היום את איסלנד על מנת להישאר במחזור האחרון עם סיכוי לעלות לשמינית הגמר. 

 קרואטיה הביסה את ארגנטינה
 

קרואטיה חוגגת על חשבונה של ארגנטינה (רויטרס)

 

במקרה שאיסלנד בסופו של דבר תנצח את "הסופר איגלס", יהיו במאזנה ארבע נקודות ואז ארגנטינה תהיה חייבת לנצח במחזור האחרון של שלב הבתים את ניגריה בהפרש שערים גבוה ושהאיסלנדים יפסידו לקרואטיה. גם תיקו בין איסלנד וניגריה לא בטוח יספיק לארגנטינה, שכן אז מאזנה של איסלנד יעלה לשתי נקודות. המשמעות היא שגם אז ארגנטינה תהיה חייבת איבוד נקודות של האיסלנדים במחזור האחרון.