הסייעת מגן הילדים בפתח תקווה, פייסבוק

איומים בכלא על הסייעת מפ"ת: "נחנוק אותך כמו שחנקת תינוקות"

בשב"ס הכריזו על אינה סקיבנקו, המוחזקת בנווה תרצה, אסירה מאוימת ברף הגבוה ביותר, והיא הועברה לבידוד. בתוך כך, המדינה החלה בהליכי שלילה של מעמדה החוקי

אינה סקיבנקו, הסייעת המואשמת בהריגתה של הפעוטה יסמין וינטה בגן ילדים בפתח תקווה ומוחזקת בכלא "נווה תרצה" לפני משפטה, הוכרזה על ידי גורמי מודיעין בשירות בתי הסוהר אסירה מאוימת ברף הגבוה ביותר. זאת, עקב תלונות על התנכלות מצד האסירות האחרות מאז מעצרה. 

מספר אסירות פנו לסקיבנקו ואיימו על חייה באופן מפורש, כשאמרו לה: "לא כדאי לך להירדם בלילות, אנחנו הולכות לחנוק אותך כמו שחנקת את התינקות". סקיבנקו דיווחה על כך לסוהרות, שמיד העבירו אותה לבידוד תחת פיקוח צמוד ואת האסירה שהשמיעה את האיום לצינוק.

נוסף על כך, בעקבות המעשה שבו מואשמת סקיבנקו, אזרחית אוקראינה, המדינה פתחה בהליכי שלילה של כל מעמד חוקי שלה בארץ. כעת היא בעלת אשרת שהייה בארץ, אבל גם זו ככל הנראה תישלל ממנה. אם כך יהיה, בזמן מאסרה היא לא תוכל לצאת לחופשות כלל ומיד עם תום תקופת מאסרה, בהתאם לגזר הדין, היא תגורש מהארץ.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

פגיעה פיזית ונפשית במשך חצי שנה: מטפלת חשודה בהתעללות בקשישה

דיווח: בצל המתיחות - חמאס מוכן לדון בהחזרת השבויים הישראליים

לבני או יחימוביץ' - מי יחליף את הרצוג בראשות האופוזיציה?

 הסייעת מגן הילדים בפתח תקווה
 

הסייעת מגן הילדים בפתח תקווה (פייסבוק)

 

כזכור, פרקליטות מחוז מרכז הגישה ביום שני בשבוע שעבר כתב אישום נגד אינה סקיבנקו, הסייעת שהואשמה בהריגת התינוקת יסמין וינטה לפני שלושה שבועות במעון בפתח תקווה. כמו כן, סקיבנקו מואשמת בריבוי עבירות התעללות. אמה של התינוקת אמרה בבית המשפט כי הגיעה "כדי להילחם בשביל הבת שלי". 

מכתב האישום עולה כי הסייעת, תושבת ארעית מאוקראינה בת 23 שעבדה בגן הילדים בשלוש השנים האחרונות, הטיחה את התינוקת על מזרן, זרקה עליה שמיכה, נשכבה עליה וצפתה במכשיר הסלולרי עד שמתה. כמו כן, נכתב כי בהזדמנויות רבות ושונות במהלך עבודתה התעללה הנאשמת בתינוקות, במה שהפך "כדבר שבשגרה".