ארדן: "עליית המדרגה של חמאס מקרבת אותנו למבצע גדול בעזה"

השר לביטחון הפנים אמר כי יש לפגוע בילדים שמפריחים בלוני תבערה כפי צה"ל פוגע במשגרי טילים • שני קונדומי תבערה נחתו בעוטף • גדי ירקוני: "חייבים לדעת שיהיה שקט"

  • פורסם ב:
  • 21/06/2018 08:11
  • |
  • עודכן ב:
  • 21/06/2018 11:14
  • |
  • כתבים:
  • אלי לוי

המתיחות בדרום: גלעד ארדן, השר לביטחון הפנים, אמר הבוקר (חמישי) כי יש סיכוי גדול למבצע רחב ברצועת עזה בחודשים הקרובים. "זו האופציה האחרונה שהיינו רוצים בה, אך אם חמאס יקרע את החבל - מבצע בעזה הוא אופציה שההסברות שלו עלתה.

על השאלה כיצד לנהוג בילדים שמפריחים את עפיפוני ובלוני התבערה, השיב שהגיל לא משנה. "בדיוק כפי שצה"ל נוהג במשגרי טילים בלי קשר לטיל, אלא בהתייחס לפעולה שהם עושים, כך צריך לפעול, גם נגד משגרי העפיפונים", אמר.

בווידאו: גלעד ארדן מתייחס לאפשרות למבצע רחב ברצועת עזה

בתוך כך, שני קונדומי תבערה נחתו באחד מיישובי המועצה האזורית שער הנגב. חבלן משטרתי הגיע למקום וטיפל בחומר הבעירה שהיה מחובר לקונדומים.

גדי ירקוני, ראש מועצה אזורית אשכול, התייחס הבוקר ב"בוקר אור" ללילה השקט שעבר על התושבים, בניגוד ללילה שלפניו, במהלכו נורו עשרות רקטות ופצמ"רים לעבר יישובי עוטף עזה.

"לא הופתעתי מהשקט. עברנו לילה שקט, לילה שכמותו אנחנו רוצים לעבור תמיד וצריכים להגיע לזה" אמר ירקוני. "הלילה השקט זה לילה שהתושבים צריכים. לא יכול להיות שתהיה פה הרולטה הזאת. אני סומך על מערכת הביטחון ושר הביטחון שהם יודעים מה הם עושים. דבר אחד ברור, אי אפשר לחיות ברולטה. התושבים חייבים לדעת שיהיה שקט".

ראש המועצה האזורית אשכול, גדי ירקוני
 

ראש המועצה האזורית אשכול, גדי ירקוני(חדשות עשר )

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

אפלייה על רקע גזעי בבריכה בקרית גת

מסתמן: הנשיא ריבלין לא יעניק חנינה לשר לשעבר, סטס מיסז'ניקוב

באופן חריג: נתניהו יאריך את כהונת השגריר בוושינגטון ל-6 שנים

"אם לא יהיה שקט, ואם צריכים לצאת למערכה שתיתן שנים שקטות, הצבא יקבל את ההחלטות", המשיך ראש המועצה. "אני לא שבע רצון מההכלה של העפיפונים והבלונים. הדבר הזה זה כמו טרור לכל דבר. בצוק איתן עפו פה 4,100 פגזים. אולי חמישה מהם פגעו באנשים. אנחנו צריכים שעפיפון יהרוג מישהו בשביל שנגיד שזה טרור? אין לי ספק שזה צריך להיפסק. אנחנו צריכים שקט וצמיחה, אם בשביל זה אנחנו צריכים לסבול תקופה נעשה את זה".

ירקוני התייחס למאמציה של משפחת גולדין לשלב פתרון בעזה עם השבת גופת בנם, הדר גולדין, שנפל במבצע "צוק איתן". "מכעיס אותי שאנשי הקבינט אומרים שמשפחת גולדין עוצרת פתרון אפשרי לעזה", הדגיש. "אני נמצא עם המשפחה פעם בשבוע. אני לא מאמין ולא רוצה שיגידו שהם אלה שעוצרים את הפתרון בעזה. זה לא נכון - משפחת גולדין רוצה להחזיר את בנה הביתה, ואני חושב שהיא מבינה שזה צריך להיות תנאי, אבל לא הראשון במעלה אלא מתוך סדרת תנאים".

הלילה תקף ג'ייסון גרינבלט, שליל ממשל טראמפ למזרח התיכון, את חמאס והרשות הפלסטינית בנוגע למצב בעזה. "חמאס ממשיך לאכזב את תושבי עזה – עפיפוני תבערה, בלונים וירי רקטות ופצמ"רים נגד ישראלים", אמר. "איך הקהילה הבין-לאומית יכולה לסייע כשהמנהיגים הרצחניים של חמאס ממשיכים לבזבז את משאבי עזה? לציבור מגיע יותר".

"כעת חמאס והרשות הפלסטינית, שרבים ביניהם זה למעלה מעשור, מאשימים בציניות את ארה"ב על שהיא מנסה לפלג בין עזה לגדה המערבית", המשיך גרינבלט. "במקום לקבל את העובדה שאנו מנסים לסייע לפלסטינים בעזה. איזו צביעות".

האלוף במיל' איל איזנברג, לשעבר מפקד אוגדת עזה ומפקד פיקוד העורף, אמר בריאיון לגל"צ: "מדינת ישראל לא צריכה לחשוש, בייחוד בקיץ, מללכת לאירוע משמעותי בעזה. עפיפוני התבערה הם טרור לכל דבר. נהגנו לא נכון בתחילת הדרך כשהתייחסנו לעפיפונים בזלזול".

אתמול כאמור נורו 45 רקטות ופצמ"רים מרצועת עזה לעבר שטח ישראל, מעט לאחר שצה"ל תקף שלושה יעדי חמאס בדרום הרצועה בתגובה לטרור העפיפונים. אזעקות נשמעו לאורך הלילה במספר יישובים בעוטף עזה ובאזור התעשייה אשקלון. בהמשך הלילה תקף צה"ל פעמיים נוספות ברצועה, ופגע בכ-25 מטרות בסך הכול.