תיעוד המהומות בין מתנגדי המשטר באריתריאה לבין תומכיו, חדשות עשר

תומכי המשטר האריתראי תועדו בתקיפה קשה בת"א - מדוע הם שוחררו?

בקטטה בין תומכי המשטר ומתנגדיו הותקף אדם בגרזן, מול מצלמות האבטחה. בצל קרב גרסות בין המשטרה לביהמ"ש, פעילים אריתראים קראו: "שיוציאו מישראל את מי שעושה לנו בלגן"

לפני כשבועיים אירעו קטטות אלימות בין מתנגדי המשטר באריתריאה לבין תומכיו בכמה ערים בארץ, על רקע ציון יום העצמאות האריתראי. במהלך האירועים בתל אביב, הותקף מתנגד למשטר על ידי מספר אנשים, שהיו חמושים במוטות ברזל וגרזן. הוא פונה לבית החולים, שם הוא מאושפז עד היום.

בעקבות המהומות, שתועדו בבירור על ידי מצלמות האבטחה הסמוכות, נעצרו חמישה מהמעורבים בתקיפה, ומעצרם הוארך שלוש פעמים, אולם, השבוע שוחררו שלושה מהעצורים, בשל "היעדר התקדמות בחקירה".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

מסתמן: הנשיא ריבלין לא יעניק חנינה לשר לשעבר, סטס מיסז'ניקוב

באופן חריג: נתניהו יאריך את כהונת השגריר בוושינגטון ל-6 שנים

טראמפ: אחתום עוד היום על צו שיפסיק את הפרדת משפחות המהגרים

 תיעוד המהומות בין מתנגדי המשטר באריתריאה לבין תומכיו
 

תיעוד המהומות בין מתנגדי המשטר באריתריאה לבין תומכיו (חדשות עשר)

 

המשטרה ובית המשפט מסרו גרסות סותרות בניסיון להסביר את שחרור העצורים. המשטרה טענה כי "באירוע נעצרו חמישה חשודים שהובאו לבית המשפט בבקשה להאריך את מעצרם. בית המשפט מסיבותיו החליט לשחררם".

אולם, מתגובת בית המשפט עולה תמונה שונה. "המשטרה הגישה בקשה להארכת מעצר לחשוד אחד בלבד ושני חשודים אחרים שוחררו על ידי המשטרה וביוזמתה", נמסר מדוברות בתי המשפט, "כפי שעולה מן הפרוטוקולים לא הוצגו סרטונים לבית המשפט על ידי המשטרה, אלא דוחות צפייה".

"אני מרגיש שהמשטרה אינה רוצה לטפל בעניין הזה", אמר לחדשות עשר סלומון מדהנייה, מבקש מקלט מאריתריאה ופעיל פוליטי, "אני עובד בלילה, באזור נווה שאנן הולך ברגל ולמרות שאני גר פה - אני מאוד מפחד". סארה פיקאדו, מבקש מקלט נוסף, אמר: "שלא יהיה הרבה בלגן, אנחנו מפחדים ככה. שיוציאו מישראל את האנשים האלה שעושים לנו בלגן".