ג'נלה, הפעוטה בת השנתיים שהופרדה מאמה עקב מדיניות "אפס סובלנות", ג'ון מור, סוכנות הצילום "גטי"

התיעוד שהסעיר את ארה"ב: "הילדה בכתה, רציתי להחזיקה בידיי"

ג'נלה ואמה הגיעו מהונדורס לגבול מקסיקו-ארה"ב, ושוטר דרש מהן להיפרד. הצלם שתיעד את המקרה סיפר לחדשות עשר על הדילמה ברגעים הקשים: "זה כאב - אבל המשכתי לצלם"

תמונתה של ג'נלה, פעוטה בת שנתיים, הבוכה בזמן ששוטרי משטרת ההגירה של ארצות הברית עוצרים את אמה, הפכה בעיני רבים לסמל כואב נגד מדיניות "אפס סובלנות" של ממשל טראמפ, שבמסגרתה נעשית הפרדה של ילדים מהגרים מהוריהם בכניסתם לארצות הברית.

צלם העיתונות ג'ון מור, שתיעד את המקרה בגבול מקסיקו, תיאר לחדשות עשר את תחושותיו ואמר כי הרגע שבו היה צריך לקרוע ברך, כדי לצלם בגובה העיניים ילדה בת פחות משנתיים בוכה כי הרגע הופרדה מאמה, היה בלתי נתפס. "עבורי זה כאב, זה היה רגע מאוד אמוציונלי כשהילדה הקטנה החלה לבכות", אמר מור.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

באופן חריג: נתניהו יאריך את כהונת השגריר בוושינגטון ל-6 שנים

קים נפגש עם נשיא סין; סיאול דורשת תוכנית קונקרטית לפירוז

פורטוגל ניצחה משער של רונאלדו, אורוגוואי עלתה לשמינית הגמר

 ג'נלה, הפעוטה בת השנתיים שהופרדה מאמה עקב מדיניות "אפס סובלנות"
 

ג'נלה, הפעוטה בת השנתיים שהופרדה מאמה בגבול ארה"ב (ג'ון מור, סוכנות הצילום "גטי" )

 

מור סיפר כי קצין משמר הגבול ביקש מהאם שתושיב את הילדה על הקרקע כדי שיוכלו לערוך חיפוש על האם, ו"ברגע שכפות הרגליים של הילדה נגעו בקרקע, היא החלה לבכות בקול רם". הוא הוסיף כי היה בדילמה האם לעזוב את המצלמה או לתעד מקרה שלדעתו כל העולם חייב לראות. "באותו רגע רציתי להחזיק אותה בזרועותיי", סיפר הצלם, "אבל הייתי העד היחיד ולכן המשכתי לצלם. זה התפקיד שלי והחובה שלי".

אמה של ג'נלה יצאה יחד איתה מהונדורס לכיוון הגבול עם ארצות הברית. אביה של הפעוטה, דניס חוויאר וארלה הרננדז, נשאר עם שלושת אחיה הגדולים, וראה את התמונה של ביתו בכלי התקשורת. "הלב שלי נשבר כי ראיתי את הבת שלי", סיפר האב בראיון לערוץ UNIVISION, "התגובה הראשונה שלי הייתה 'לא יכול להיות שזו הבת שלי".

 ג'נלה, הפעוטה בת השנתיים שהופרדה מאמה בגבול ארה"ב
 

ג'נלה, הפעוטה בת השנתיים שהופרדה מאמה בגבול ארה"ב (ג'ון מור, סוכנות הצילום "גטי")

 

בשיחתו עם חדשות עשר, מור גילה כי אביה של הפעוטה ראה את התמונה בתקשורת: "הייתי אומר לאב של הילדה הקטנה הזאת שאני בטוח שהבת שלך הייתה חרדה מאוד מההפרדה באותו הלילה. אני מזדהה עם הכאב שלך".

בזכות ההד התקשורתי שהתמונה עוררה, ג'נלה ואמה לא נפרדו וכעת הן נמצאות יחד במתקן ממשלתי בטקסס. בעקבות הביקורת הרבה על מדיניות ההגירה של ארה"ב, הנשיא דונלד טראמפ הודיע כי יחתום "עוד היום" על צו נשיאותי שיפתור את המשבר וימנע הפרדת משפחות מהגרים.